Голова Полтавської ОДА вирішив терміново вакцинуватися від грипу

Про це Валерій Головко сьогодні заявив учасникам апаратної наради в Полтавській ОДА, де обговорювали ситуацію із виконанням заходів щодо профілактики грипу в регіоні.

І хоча показник захворюваності на ГРВІ на Полтавщині нижчий від порогу епідемії на 47%, але грип потроху вкладає в ліжка полтавців. Так, за інформацією директора обласного департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, минулого тижня в області на ГРВІ захворіли 6 тисяч людей, з яких 3657 дітей. Загалом захворюваність зросла на 10%. Найскладніша ситуація із кількістю захворілих на недугу в Горішніх Плавнях, Кременчуцькому, Котелевському та Кобеляцькому районах.

На нараді говорили, що єдиним надійним засобом профілактики від захворювання на грип на сьогодні є вчасна вакцинація. Але з цим питанням на Полтавщині геть кепсько, бо з початку епідемічного сезону в області вакциновано проти цієї пошесті всього майже дев’ять тисяч полтавців, або 0,6% населення області. Правда, зазначив В. Лисак, Полтавщина в цьому сенсі виглядає кращою серед інших областей України, де від грипу загалом вакциновано всього 0,45% людей. Безплатно вакцинувати вдалося переважно «бюджетників» – медичних працівників, колективи інтернатних закладів тощо. Решта населення не поспішає до аптек по вакцину, яку необхідно купувати власним коштом. Цікаво, що не хочуть витрачатися на щеплення своїх найнятих працівників і власники приватних підприємств: у загальних витратах на вакцинацію на Полтавщині їхня частка становить лише 11,6%.

З цієї нагоди голова Полтавської ОДА В. Головко зазначив, що на вакцинації не варто економити, адже в разі захворювання на ГРВІ лікування обійдеться значно дорожче.

«Вакцинація — це не шкода для організму, а навпаки – зміцнення імунітету та попередження серйозних наслідків, які несе за собою грип», – пояснив очільник регіону і додав, що одразу після наради зробить і собі вакцинацію.

Олександр Брусенський

Фото автора

128 перегляди(ів)