Спростування недостовірної інформації

 

опублікованої в статті «Терешківська сільрада відібрала у спадкоємця-пенсіонера пай. І віддавати не збирається» (газета “Панорама Полтавщини”від 14.11.2019 р. № 46 (154)

Повідомляємо, що фрагмент статті: «…Перший позов до суду від імені спадкоємця про визнання за Коряком Петром Павловичем права власності на земельну ділянку площею 4,37 га, розташовану на території Терешківської (колишньої Микільської) сільської ради, був поданий 28 січня 2019 року. Але 5 березня 2019 року Полтавський районний суд під головуванням судді Путрі О. Г. відмовляє позивачу у задоволенні позову. Причина: недостатньо доказів про родинні зв’язки спадкоємця з померлою…

…Виявляється, Феміді не вистачало свідчень трьох свідків, які підтвердили б факт того, що брат і сестра останні роки жили поруч і доглядали один одного.

Цікава деталь: саме цього дня, 05.03.2019 року цей самий суд, під головуванням того самого судді Путрі О. Г. визнає спадщину Н. П. Цвітковської відумерлою і приймає рішення передати земельну ділянку (пай) померлої жінки до комунальної власності Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області…» є недостовірною інформацією. Вона спростовується наступною інформацією:

«В провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебувало всього дві справи, які стосуються спірної земельної ділянки (паю).

Справа окремого провадження № 545/195/19 перебувала в провадженні судді Путрі О.Г., за заявою виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району та області про визнання спадщини померлої Цвітковської Ніні Павлівни відумерлою. Справа була розглянута 05.03.2019 року, рішенням суду заява виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району та області про визнання спадщини померлої Цвітковської Ніні Павлівни відумерлою задоволена, спадщина у вигляді земельної ділянки (паю) визнана відумерлою та передана до комунальної власності.

У мотивувальній частині рішення суд зазначає, що в матеріалах справи наявна довідка, видана виконкомом Ялосовецької сільської ради Хорольського району Полтавської області № 02-27/682 від 11.12.2018 р., Цвітковська Н.П. проживала за адресою реєстрації по день своєї смерті одна, разом із нею на день її смерті ніхто не проживав та не був зареєстрований, заповіт від її імені сільською радою не посвідчувався та не реєструвався. Відповідно до довідки, виданої Полтавською районною державною нотаріальною конторою від 06.02.2019 р. № 01-16/126, згідно даних алфавітних книг та Спадкового реєстру спадкова справа на майно померлої 10.04.2014 року Цвітковської Ніни Павлівни, не відкривалася. Коряк Петро Павлович стороною (зацікавленою особою та/чи третьою особою) по даній справі не був. По зазначеній справі рішення суду набрало законної чинності 05.04.2019 року.

Справа № 545/1346/19 перебувала в провадженні судді Кіндяк І.С., за позовом Коряк Петра Павловича до Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, треті особи: Полтавська районна державна нотаріальна контора, Хорольська державна нотаріальна контора, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, припинення права власності територіальної громади на земельну ділянку та визнання власності на земельну ділянку в порядку спадкування, яка 25.09.2019 року розглянута з винесенням рішення. 21.11.2019 року Полтавським апеляційним судом розглянуто апеляційну скаргу та рішення від 25.09.2019 року скасовано та ухвалене нове рішення, яким Коряку П.П. в задоволенні позову відмовлено».

Редакція ПП.