Іграшки з вовни, які дарують радість і душевне тепло

Іграшки з вовни, які дарують радість і душевне тепло

Виготовлення іграшки з вовни — ремесло, відоме з давніх часів. Його називають фелтінгом — валянням із вовни.

Уперше цю техніку опанували кочові племена Євразії, які використовували збиті полотнища вовни для покриття юрт, при пошитті одягу, виготовленні інших предметів. Для полтавки Оксани Макаренко виготовлення іграшки з вовни — хобі й непоганий приробіток.

— Вовну звалюють за допомогою спеціальних голок, — розповідає пані Оксана. — Вони бувають різні, та це вже тонкощі технології, якою я ділюсь на майстер-класах.

До Нового року Оксана Гри­го­рівна виготувала чимало новорічних талісманів. Це іграшки з вовни – симпатичні й кумедні мишки. Майстриня виставила їх фото на своїй сторінці у Фейсбуці. Тримаю в руках одну з таких мишок. Видно, що це ручна робота, яка, вочевидь, потребує багато часу.

Іграшки з вовни, які дарують радість і душевне тепло

 

— Справді, щоб зробити валяну мишку зростом 12-15 см на дротовому каркасі, потрібен приблизно один робочий день. Це як мінімум! Бо виготовлення деяких дрібних аксесуарів (фартушка, спіднички, піджачка) може зайняти більше часу, ніж сама мишка, — пояснює пані Оксана.

Практично всі іграшки з вовни, а також інші речі (зокрема ляльки-мотанки) майстриня робить на замовлення. Невелику кількість здає в магазин на реалізацію.

— Коли одержую замовлення, намагаюся детальніше дізнатися, для кого призначатиметься іграшка, цікавлюся характером людини, її захопленнями. І тоді моя іграшка стає трохи схожою на свого господаря. Так, приміром, я робила ляльки на подарунок. Хоча бувають випадки, коли образ народжується спонтанно. Такі іграшки теж припадають багатьом до душі.

Пані Оксана рекомендує таке заняття всім, хто має час і бажання себе реалізувати.

— Треба бачити, як горять очі моїх учнів, які приходять до мене на майстер-клас, коли вони несподівано для себе відкривають у собі таланти, нові здібності! Пам’ятаєте піраміду Маслоу? Потреба в творчості, в самореалізації — найвища з усіх людських потреб, вона стоїть на вершечку цієї піраміди. І мало хто до неї добирається. Я допомагаю людям досягти цієї вершини, відчути смак творчості, реалізувати свої здібності.

Іграшки з вовни, які дарують радість і душевне тепло

Дивно, але всі іграшки з вовни, виготовлені майстринею, наче заряджені якоюсь позитивною енергетикою. Бо кожен, хто бере їх у руки, назад уже не віддає. Мабуть, по іншому не може й бути: в ці ляльки вкладено стільки душі, стільки людського тепла!

Сергій МИКОЛЕНКО.