Позачергова 25-та сесія Полтавської міськради: нова коаліція й несподівана опозиція

12 липня 2019 року відбулася позачергова 25-та сесія Полтавської міськради. Вона запам’ятається полтавцям передусім перегрупуванням сил у депутатському корпусі.

Як ми повідомляли раніше, на 24-й сесії Полтавської міськради, що відбулася 26-го червня, депутати з фракції ВО «Батьківщина» образилися та покинули сесійну залу, а найбільша в міськраді фракція БПП «Солідарність» заявила про свій вихід із коаліції. У результаті сесія не змогла навіть затвердити порядок денний і закрилася, щойно розпочавшись.

Згодом очільник фракції БПП А. Матковський заявив про намір створити нову коаліцію та про те, що він не відкидає входження до неї промамаївської фракції «Совість України».

25-та сесія Полтавської міськради: за що боролись, на те й напоролись

25-та сесія Полтавської міськради зруйнувала ці плани. На ній єдиним фронтом виступили фракції «Рідне місто», «Свобода», «Батьківщина», СДП, «Самопоміч». Згодом до них приєдналася «Свобода». БПП «Солідарність», яка спочатку використала ці фракції як тимчасових союзників, щоб скинути О. Мамая, а потім вирішила домовлятись із «Совістю України», лишилася в меншості. Як кажуть у народі, за що боролись, на те й напоролись…

Останні консультації перед сесією. Фракція «Рідне місто».

Серед найважливіших рішень, які ухвалила 25-та сесія Полтавської міськради (загалом їх розглянули майже 70), – встановлення ставок податків та зборів на 2020 рік, розпуск виконкому Полтавської міської ради, звільнення першого заступника міського голови Андрія Ляміна та заступників Віталія Нікіпелова й Людмили Бойченко, обраних за квотою БПП «Солідарність».

Анатолій Клименко та Олег Бєлоножко (ВО «Батьківщина»).

Утім, А. Матковський під час сесії заявив, що не робить із цього трагедії: його команда працюватиме в депутатських комісіях як конструктивна опозиція. А те, що інші фракції зуміли домовитися й утворити більшість без найбільшої фракції, схоже на спортивну перемогу на короткій дистанції, причому завдяки допінгу. На його думку, таким допінгом стало питання про кіоски: БПП «Солідарність» ініціювала скасування рішення про дозвіл на встановлення у місті 32 нових МАФів, серед яких, за словами А. Матковського, 5 чи 6 кіосків належать голові фракції «Батьківщина» О. Бєлоножку. За входження «Батьківщини» в коаліцію представники «Рідного міста» пообіцяли голові фракції не чіпати кіоски й узаконити їх.

Сам О. Бєлоножко відкинув усі звинувачення А. Матковського та заявив, що у того розігралася фантазія.

Принагідно зауважимо, що питання щодо тимчасових споруд, яке спочатку планувала розглянути 25-та сесія Полтавської міськради, напередодні справді вилучили з порядку денного. Як пояснив в. о. міського голови, секретар міської ради О. Шамота, тому, що не було уточнень до проектів рішень. Його розглянуть на наступній сесії.

25-та сесія Полтавської міськради розпустила виконком і звільнила заступників

Питання про розпуск виконавчого комітету та звільнення заступників міського голови напередодні сесії вніс до порядку денного голова фракції «Самопоміч» Дмитро Сенчакович.

Фракція «Самопоміч» у повному складі.

 Спочатку фракція «Свобода» не підтримала розпуск виконкому. Лише з другої спроби, після перерви та уточнення, що нинішній виконком продовжить роботу до обрання нового, свободівці проголосували за це рішення. А от за звільнення заступників міського голови, які, на думку депутатів, працюють неефективно, проголосували одразу. Усіх трьох звинуватили в неефективній роботі.

Зуб за зуб, або заступника за заступника

Поки тривала 25-та сесія Полтавської міськради, будівлю міськвиконкому пікетували підприємці з ринку «Полімпекс». Як ми вже повідомляли, на ринку склалася парадоксальна ситуація: власники ПрАТ «Полімпекс» (ним керує брат ес-губернатора Полтавщини Валерія Головка Володимир Головко) через суд домоглося визнати, що ринок – це цілісний майновий комплекс і таким чином привласнило контейнери для торгівлі, які своїм коштом купували та встановлювали підприємці. Ось так серед білого дня і, як кажуть, без ножа й сокири, в підприємців забрали майно, яке годувало їх та їхні сім’ї. Люди покладали великі надії на міську владу, сподівалися, що та відновить справедливість. Вони вважають, що і А. Лямін, і В. Нікіпєлов діяли в інтересах В. Головка.

Підприємці ринку «Полімпекс» під стінами міськради

 «Уперше в Полтаві наважилися зняти корупційного монстра Матковського», – саме так полтавці прокоментували в соцмережах звільнення А. Ляміна. Щоправда, у відповідь на дії «Самопомочі» на сайті міської ради з’явилася петиція про звільнення заступника міського голови Івана Сватенка та начальника транспортного відділу Євгенія Якубу, призначених за квотою об’єднання «Самопоміч».

Зінаїда МАТЯШОВА
Фото автора