56 посадовців Полтавщини за свої корупційні діяння відбулися середнім штрафом у сумі 2,9 тис. грн. кожен

корупційні діяння

У прокуратурі області повідомили кількість посадовців, яких на Полтавщині минулого року притягнули до відповідальності за вчинення корупційних діянь.

2017 року до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних із корупцією, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, притягнуто 95 осіб. А покарання у вигляді штрафу на загальну суму 163 тис. грн. накладено на 56 представників влади. Поміж оштрафованих – 10 державних службовців, двоє депутатів обласної ради, 19 депутатів місцевих рад, 19 посадових осіб місцевого самоврядування, двоє посадовців районної державної адміністрації, суддю, двоє поліцейських, двоє податківців тощо. Отже, середній розмір штрафу за корупційні діяння, які вчинили ці можновладці, становить 2,9 тис. грн…

Крім того, до дисциплінарної відповідальності за порушення Закону України «Про запобігання корупції» за поданнями правоохоронців, направлених керівникам підприємств, установ, організацій, притягнуто 84 особи.

Корупційні діяння в Україні давно викликають занепокоєння в Європейської спільноти

Подібна практика, коли спіймані на корупційних діяннях чиновники, судді, правоохоронці тощо, відбуваються покаранням символічними штрафами, вже давно дратує не лише українське суспільство, але й закордонну спільноту, де розглядають Україну, як най корумповану державу Європи. І не лише розглядають, але й спонукають українську владу до рішучих дій щодо боротьби з корупцією.

Так, днями, як повідомляє «Українська правда» (www.pravda.com.ua), голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити терміново. За його словами, на сьогодні корупція залишається дуже серйозною хворобою, від якої страждає все українське суспільство і єдиний можливий вихід – створення антикорупційного суду та покращення роботи вже створених антикорупційних органів.

Корупція  –  дуже серйозна хвороба України

корупційні діяння

«Ми, насамперед, повинні зміцнити створені антикорупційні органи: Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та інші, а також терміново потрібно, щоби запрацював Антикорупційний суд, про що дуже довго говорять і на чому наполягає Венеціанська комісія», – заявив Мінгареллі.

Він також зазначив, що зараз в Україні «іде жорстока боротьба між тими, хто дійсно намагається змінити Україну, змінити цю ментальність, реформувати країну, і тими, хто хоче, щоб все лишилися таким, як було в період між 1992 та 2014 роком».

Олександр Брусенський