19 січня у Полтаві традиційно святили воду

19 січня християни східного обряду відзначають одразу два великих свята: Хрещення та Богоявлення. Цього дня традиційно святять воду у храмах, на водозаборі ПОКП “Полтававодоканал”, у річках та інших водоймах.

Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Іоанна Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрились, і в цю мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла назва свята: Богоявлення.

Усі великі церковні свята супроводжуються освяченням води. Свячена вода неодмінно має бути присутня під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також усіх предметів, що використовуються під час богослужіння. Люди вірять, що свячена вода має цілющі властивості, а освячена на Водохреще – особливу здатність зцілювати.

Чимало полтавців цілими родинами прийшли 19 січня до храмів. І навіть густий сніг, що раптом припустився, не зіпсував урочисто-піднесеного святкового настрою.

У Свято-Успенському кафедральному соборі святкову службу та обряд освячення води здійснив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Зінаїда МАТЯШОВА.