Аеропорту «Полтава» хочуть присвоїти імя Петлюри, або Мазепи. Можливо, і Гоголя чи Сковороди…

Аеропорту «Полтава»

Схоже, що приведення аеропорту «Полтава», якому 20 грудня 2017 року присвоєно статус міжнародного, почнуть приводити до ладу не з впорядкування і оновлення застарілої інфраструктури, а з перейменування.

Летовище, яке збудували край обласного центру в середині 50-х років минулого століття, вже найближчим часом можуть перейменувати. Замість звичної назви аеропорт носитиме імя або С. Петлюри, або І. Мазепи. Принаймні, такі варіанти сьогодні вже розглядають.

Ініціатором першого, як повідомляють полтавські ЗМІ, виступає міністр інфраструктури України Володимир Омелян. За словами урядовця, з цього приводу він вже розмовляв з головою Полтавської ОДВ Валерієм Головком і начебто отримав підтримку щодо присвоєння аеропорту імені Петлюри. Міністр аргументує свій вибір тим, що С. Петлюра – видатна особистість української історії і його життя тісно пов’язано з Полтавою.

Але не лише столичний урядовець виношує ідею перейменування полтавського аеропорту. Ще раніше у Полтавській облраді зареєстровано проект рішення щодо присвоєння аеропорту «Полтава» імені І. Мазепи, яке може бути розглянуто вже на найближчій сесії. Заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко розповів кореспонденту, що ініціатором перейменування полтавського аеропорту виступили він і перший заступник голови облради Євген Холод.

З яких міркувань виходили посадовці, виступаючи з цією ініціативою, і чи не спровокує вона поміж полтавської громади чергове збурення, як вже було під час «добровільно-примусового» перейменування на Полтавщині міст, сіл, вулиць, скверів тощо?

«Світова практика свідчить, що майже 30% аеропортів носять імена видатних політиків. Приміром Львівський названо на честь Данила Галицького, є аеропорт імені Шарля де Голля тощо, – пояснив А. Ханко. – Наші люди погано знають своїх героїв, тому перейменування аеропорту допоможе відновити історичну правду…».

У той же час А. Ханко не відкидає й того, що полтавський аеропорт може отримати і якусь іншу назву. Приміром, М.Гоголя, І.Котляревського, Г.Сковороди тощо.

«Ми хочемо почути думку полтавців з цього приводу, – зізнається заступник голови облради. – Тому буде проведено своєрідне рейтингове голосування. Якщо полтавці висловляться за іншу назву, це буде враховане…».

А. Ханко не назвав часові рамки, коли на пленарному засіданні розглянуть питання перейменування аеропорту «Полтава». Але пояснив, що це буде обговорюватися на найближчий сесії. А от яким буде рішення щодо перейменування депутатів облради, побачимо згодом…

Олександр Брусенський