Африканська чума почала «косити» свиней у Оржицькому районі

Чума

На карті Полтавщині залишається все менше й менше районів, де ще не розпочала свою чорну страву страшна хвороба – африканська чума свиней (АЧС). Смертельний вірус, якому в Україні, як кажуть фахівці, немає що протипоставити, повільно, але невпинно розповзається областю, забираючи свинячі життя.

Учора чергове повідомлення про виявлення цієї пошесті надійшло вже з Оржицького району. Там днями загинули одразу 12 свиней у приватному господарстві в селі Чутівка. Після того, як загиблих тварин дослідили, до району надійшов вчора висновок ветеринарних спеціалістів, що всі «п’ятачки» та «хрюшки» сконали від АЧС. Учора ж, в Оржицькій РДА провели засідання комісії з екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, та державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. За результатами оцінки надзвичайної ситуації «місцевого рівня» встановлено 40-денний карантин в радіусі 3-х км та зону нагляду в радіусі 10 км навколо села Чутівка, та затверджено план заходів щодо ліквідації АЧС на території села і Оржицького району, та недопущення подальшого розповсюдження захворювання на території Полтавської області.

До речі, як розповів кореспонденту «ПП» начальник головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, через реальну небезпеку поширення АЧС на Полтавщині, в управлінні розглядають можливість відстрілу диких кабанів у Кобеляцькому районі. Їх запідозрили в тому, що вони, мігруючи областю, розносять вірус АЧС…

Олександр Брусенський
Фото з інтернету