Африканська чума свиней безперешкодно крокує Полтавщиною

африканська чума свиней

Африканська чума свиней належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна. В полтавському управлінні з питань цивільного захисту населення сьогодні повідомили про виявлення нового спалаху страшного захворювання свиней на території області.

Тепер африканська чума свиней дісталася до державного підприємства «Дослідне господарство «Степне» Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України, що в селі Степне Полтавського району. Там сконали двоє поросят. Управлінням Держпродспоживслужби в Полтавському районі було відібрано та направлено на дослідження зразки їхнього тушок. За результатами виявлено ДНК вірусу.

Рішенням Полтавської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 14 березня подію класифіковано, як надзвичайну ситуацію. Після чого територію маточного відділку племінного заводу ДП дослідного господарства «Степне» оголошено епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту щодо африканської чуми свиней та оголошено на ній карантин.

Наразі там встановлено карантинний пост, проводиться облаштування дезбар’єру при в’їзді та виїзді в господарство, ведеться підготовка місць для спалювання туш тварин. За деякими даними, буде знищено до тисячі свиней. Спеціальні робочі групи візьмуть на облік свиней у господарствах усіх форм власності в межах зони захисту села Степне.

Довідка «ПП»: ДП ДГ «Степне» – одне з кращих господарств області, що займається елітним насінництвом і племінним тваринництвом. Має власний племзавод та реалізує високопродуктивне племінне поголів’я свиней великої білої породи. Господарство також є виробником насіння зернових та зернобобових сільськогосподарських культур високих репродукцій, а також багаторічних трав. ДП ДГ «Степне» має свій ковбасний цех, хлібопекарню, мережу магазинів, де реалізуються продукти харчування власного виробництва.

Олександр Брусенський