Агов, дороги! Перший сніг, перші проблеми?

дороги

Як відомо, з 1 січня 2018 року Полтавській ОДА на обслуговування передано майже 7200 км. доріг місцевого значення. Отже, відтепер їх мають утримувати силами і коштом області. У тому числі, і забезпечувати очищення від снігу і льоду та організувати нормальну експлуатацію в зимовий період. Обласні чиновники запевняли, що впораються з цим завданням…

Перший сніг, який притрусив Полтавщину минулої ночі, став першим реальним випробуванням здатності посадовців ОДА та райдержадміністрацій підтримати порядок тепер вже на «своїх» дорогах місцевого знання та не допустити на них колапсу, про який в нас зазвичай говорять, коли посеред зими раптово випадає сніг, або на дорогах утворюються ожеледиця. Але зведення ГУ ДСНС в Полтавській області переконує, що навіть невеликі снігові перемети на дорогах стали серйозною перешкодою для автотранспорту, який рятувальникам довелося самим витягати із заметів. У снігових заторах на дорогах Полтавщини минулої ночі застрягли десять одиниць техніки.

«16 січня о 5.05 у Службу порятунку «101» повідомили, що на автодорозі Кролівець – Конотоп – Ромни – Пирятин, поблизу сіл Нова Діброва та Курінька Чорнухинського району, унаслідок ускладнення погодних умов (ожеледиці), вісім вантажних автомобілів, не могли самостійно рухатися. Щоб не допустити утворення автомобільних заторів, рятувальники 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі 3 представників особового складу та 1 одиниці техніки допомогли водіям буксирувати автівки.

Того самого дня пожежно-рятувальне відділення 18-ї ДПРЧ визволяло зі снігового полону автомобіль на шляху Лубни –Лохвиця, поблизу с. Тишки Лубенського району.

17 січня о 2.15 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що поблизу села Мацкова Лучка Лубенського району внаслідок ускладнення погодних умов водій вантажівки не може виїхати по слизькій дорозі на гору. Рятувальники 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини за допомогою лебідки та 1 одиниці техніки буксирували вантажівку на проїжджу частину…».

Напевне, відчуваючи, що ситуація може вийти з-під контролю, 16 січня перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький провів відео конференцію з головами райдержадміністрацій щодо очистки доріг в області. Представника ЗМІ він заявив, що ситуація на дорогах Полтавщини «контрольована». Хоча, не приховував посадовець, є деякі проблеми:

«Хотів би зазначити, щоб всі проблеми, які сьогодні виникають на цьому етапі, щоб я про це знав, щоб я розумів, де у нас є піскорозкидачі, де у нас немає, де є пальне, де – немає, де є суміш, якою посипати дороги, де у нас її немає. Тобто, ми повинні розуміти, якщо завтра буде погіршення погодних умов, щоб ми змогли чітко спрацювати для того, щоб дороги були в належному стані», – звернувся А. Пісоцький до голів РДА.

А проблеми таки справді є. Цього, приміром, не приховував Голова Миргородської РДА Зокрема голова Миргородської РДА Юрій Коваленко, який заявив, що в районі немає піскорозкидачів і якщо буде ожеледь можуть виникнути проблеми:

«Ситуація контрольована в усіх напрямках. Аграрії готові підставити своє плече з розчистки доріг. Тут проблем не буде. Але якщо буде ожеледиця, то піскорозкидачів вже немає ні в аграріїв, а в ДРСУ-8, товариства, яке буде опікуватися дорогами обласного значення, є один піскорозкодач на три райони. Не зрозуміло, як він з Шишак буде це робити…», – резюмував чиновник.

Також, приміром, учасники селекторної наради дізналися, що в Кобеляцькому районі керівництво уклало договір на утримання доріг з фірмою, яка… не має дороги потрібної техніки. Її представники виправдовуються тим, що не можуть чистити дороги в районі, бо техніку начебто закупили, але вона ще не розмитнена…

Сьогодні кореспондент «ПП» попросив представників влади прокоментувати ситуацію з розчищенням доріг в деяких районах. І почув таке:

Володимир Кузьменко, голова Решетилівської ОТГ,

– Дороги сьогодні в доброму стані. З ранку її вже розчистили. За ОТГ так само закріплені дороги, як було і раніше. Нових доріг поки що не добавили. Ми лише в населених пунктах очищуємо свої дороги, тротуари… А поки нам дороги не передали, в мене голова болить лише за свою територію і свої дороги. Дороги в нас розчищає група благоустрою при Решетилівській міській раді, де є техніка, машини тощо. Все є… Отже, ми самі викручуємося без допомоги, самі дороги посипаємо, чистимо…

Сергій Бульбаха, Голова Новосанжарської РДА,

– Дорога на Полтаву у нормальному стані – прочищена, просипана. Ситуація контрольована, все добре… Дороги у нас чистить виробничий підрозділ Кобеляцького райавтодору. Плюс, як і раніше, тісно співпрацюємо з аграріями. Вони допомагають, підстраховують, у них є відповідна техніка… Тобто, вони розчищають комунальні дороги в селах, а в разі необхідності, коли виникає критична ситуація, допомагають чистити і дороги місцевого значення. Як з ними розраховуємося? Кожен виходить із цієї ситуації по-різному… Ми відшкодовуємо їм пальне х матеріального резерву, а дещо вони роблять, так би мовити, на благодійних засадах… Я переконаний, що ми витримаємо і цю зиму і не допустиму колапсів на дорогах, які закріплені за районом…

Юрій Кривошеєв, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, – Дороги? А які конкретно питання? Використовуються всі можливості, які дороги тільки можна використати в районах. Залучаються райавтодори, сільгоспвиробники, приватні власники техніки, яка потрібна для боротьби зі снігом. Є і комунальні підприємства… Дороги на Полтавщині будуть очищені! У першу чергу я переконаний у ініціативі керівників районних адміністрацій, які зроблять все можливе….

Як стало відомо, експлуатацію доріг на Полтавщині та їхнє утримання у зимовий період доручено кільком організаціям.

ТОВ «Полтавабудсервіс плюс» обслуговує дороги Карлівського, Машівського, Полтавського та, Чутівського районі.

Гадяцький район обслуговує КП «Сервіс» Гадяцької районної ради». Лохвицький район – дочірнє підприємство «Лохвицький шлях» ПАТ «ОБЛШЛЯХРЕМБУД», Лохвицький, Чорнухинський, Пирятинський райони обслуговує ТОВ «ДЗЕТА ЛТО».

Усім іншим районам надає послуги Міжнародний будівельний консорціум «УКРБУДДОР».

Олександр Брусенський
Фото автора.