Активісти Громадської ради приміряли на себе образи рєпінських запорожців

Члени Громадської ради при Полтавській ОДА, як відомо, – люди серйозні. Проте й вони мають почуття гумору. Активісти Громадської ради не лише з головою занурюються у повсякденні серйозні справи, але й знаходять час для творчого відпочинку. Приміром, «входять» в образи своїх колег – прапрадідів-активістів. Зокрема, тих, кого уславив своїм пензлем видатний російський художник Ілля Рєпін ще 1891 року.

У одному з невеличких кабінетів у приміщенні Полтавської ОДА, де з ласки обласного начальства знайшов прихисток голова Громадської ради Володимир Голуб, відвідувачі можуть побачити на стіні репродукцію картини І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Широковідоме полотно художник створював 11 років і присвятив легендарним запорожцям, про яких згодом сказав відомою фразою: «Чортовський народ! Ніхто на всьому світі не відчував так глибоко свободи, рівності і братерства. На все життя Запоріжжя залишилося вільним, нічому не підкорилося!» За роки, що минули, сюжет картини неодноразово з легкої руки любителів ремейка використовувався для ілюстрації різних ситуації. Переважно з політичною або ідеологічною метою, коли потрібно було залити сала за шкуру своїм опонентам та недоброзичливцям.

Активісти Громадської ради стали запорожцями

Активісти Громадської ради теж вирішили використати рєпінських героїв-запорожців для ілюстрації своєї щоденної напруженої роботи. З певною долею гумору. Якщо уважно придивитися, то можна вгадати в кожному з рєпінських героїв, зображених на репродукції, відомих членів Громадської ради. Приміром, образ писарчука з пером у руці приміряв на себе Олексій Шаманенко. За тим, як він виводить літери листа, уважно спостерігає секретар Громадської Ради Олександр Отич. За «переодягненим» писарчуком над змістом життя розмірковує замріяний Віктор Демочко. Сам голова Громадської ради В. Голуб – це запорізький отаман…

Кореспонденту «ПП» В. Голуб розповів, що до думки переробити ілюстрацію картини І. Рєпіна активісти Громадської ради прийшли спонтанно. Не в останню мить під впливом подій на Сході України. Кому вони пишуть листа, очевидно, здогадаються всі… Щоб увічнити себе в історичних образах запорожців, активісти Громадської ради використовували фотошоп. Роздрукував оновлену версію рєпінського полотна один із членів Громадської ради. Отже, трохи фотошопу, почуття гумору, рамка-багет «під старовину» – і нинішні нащадки давніх запорожців – полтавські активісти Громадської ради, увічнили себе в образах невмирущих запорожців…

Олександр Брусенський
На фото: голова громадської ради при Полтавській ОДА В. Голуб; ілюстрація картини І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану»; «Запорожці» – члени Громадської ради. Фото автора.