Активісти Національного корпусу продовжили термін свого ультиматуму забудовникам скандальної «кофішки» у Полтаві

Мітинг проти забудови Будинку дворянського зібрання

Активісти Національного корпусу, які вчора організували велелюдний мітинг в центрі Полтави проти прибудови до кінотеатру імені І.П.Котляревського чергової «кофішки», сьогодні відмовилися від проведення нового мітингу. Анонсована на сьогодні повторна акція протесту активістів громадських організацій проти забудови Будинку дворянського зібрання- історичної пам’ятки національного значення в Полтаві (1810 рік), не відбулася.

Ультиматум націоналістів керівникам ТОВ «Старнайт» проти забудови Будинку дворянського зібрання продовжено

проти забудови Будинку дворянського зібрання
Фасад «кофішки»

Як відомо, вчора, під час мітингу активісти полтавського осередку Національного корпусу висунули ультиматум забудовникам ТОВ «Старнайт», які під виглядом тимчасової споруди безперешкодно прибудовують до кінотеатру, на думку націоналістів, капітальну споруду майбутнього ресторанного об’єкту. На пред’явлення мітингувальникам дозвільних документів орендарям, котрі, до речі, сплачують Полтавській міськраді понад 400 тис. грн. щомісяця за оренду приміщень в кінотеатрі, відвели одну добу – до 12.00 сьогоднішнього дня.

Проте, як повідомили кореспонденту «ПП» в прес-службі полтавського осередку Національного корпусу, у призначений час вони не проводитимуть акції проти забудови Будинку дворянського зібрання. Голова прес-служби Нацкорпусу Полтави Алла Засядько пояснила, що наразі тривають перемовини між активістами і представниками ТОВ «Старнайт», яке веде скандальну забудову. Сторони, схоже, знаходять точки дотику. Але, якщо протягом найближчого часу забудовник таки не пред’явить всі дозвільні документи, то мітинг проти «кофішки» відновлять.

А тим часом, фасад прибудови біля будинку Полтавського дворянського зібрання, який з балончиків фарбою вчора розмалювали мітингувальники, вже перефарбовано. Але склопакети, які зняли перед мітингом активістів, ще не повернули на місце.

проти забудови будинку Дворянського зібрання
Такий вигляд мав фасад «кофішки», який продемонстрували полтавцям забудовники майже одразу після того, як місцева прокуратура звернулася до суду з вимогою знести прибудову до історичної пам’ятки

Будинок Полтавського дворянського зібрання – важлива пам’ятка архітектури національного значення

Довідка «ПП»: Будинок Полтавського дворянського зібрання (1810 рік) був одним з громадських і культурних центрів міста. Влітку 1813 року тут відбулося ушанування Гаврила Державіна. У 30-х роках XIX століття працювала перша у Полтаві громадська бібліотека, попечителем якої був Микола Цертелєв (1790-1869) – фольклорист, один з перших дослідників і видавців української народної поетичної творчості.

протест проти забудови будинку Дворянського зібрання у Полтаві
Прибудова після мітингу 19 квітня .

У 1879 році у залі Дворянського зібрання дав два концерти Модест Мусоргський. У 1881 році виступала художниця Марія Башкирцева. У різні часи концертували Антон Рубінштейн, Петро Чайковський, Олександр Скрябін, Сергій Рахманінов. У 1897 році співав Федір Шаляпін.

У 20-30-х роках XX століття у будинку містився клуб імені Карла Маркса, а у сквері поруч — літній кінотеатр. Будинок був спалений у 1943 році. Відбудований у 1945–1947 років для кінотеатру імені Івана Котляревського (за матеріалами Вікіпедії).

Олександр Брусенський

Фото автора

Добавить комментарий