Активний громадянин – ефективна влада

Активний громадянин – ефективна влада

Колектив КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28» – учасник Міжнародного проекту «Активний громадянин – ефективна влада». Основна ціль визначена організаторами – Centrum pre európsku politiku (Центр європейської політики , м. Братислава, Словаччина)- полягає не в підвищенні рівня знань про те, як працює державний менеджмент та громадянське суспільство, а у заохоченні учнів застосовувати ці знання в реальному житті та вміти це робити. Партнером проекту виступає ГО « Світ розвитку суспільства», м. Ужгород.

Громадянська освіта учнівської молоді, яка базується на методах та досвіді взаємодії з реальним світом, важлива для успішного самостійного дорослого життя наших учнів. Метою проекту «Активний громадянин – ефективна влада» організатори визначили покращення ефективності державного управління та громадянського суспільства в Україні.

Проект «Активний громадянин – ефективна влада» реалізується у чотирьох областях України, які не межують одна з одною, мають різні географічні, соціальні та історичні характеристики: Закарпатська, Миколаївська, Запорізька, Полтавська; у кожній з них – у трьох різних містах. Зокрема, у Полтавській області визначено по одному навчальному закладу у містах Полтава, Хорол, Кременчук.

Проект «Активний громадянин – ефективна влада» в Полтаві

21 січня відбувся регіональний семінар, на якому команди від Полтавщини презентували свої проекти. Полтаву представляли старшокласники КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28», які у складі 3-х команд спланували й почали реалізацію власних проектів. Учні нашої школи, як зазначили організатори при оцінюванні проектів, на високому рівні представили свою роботу.

«Не сумуй, бабусю!» – такий проект представили Ляшенко Аделіна, Кушпільова Катерина та Пугач Богдан. В рамках благодійної акції учнями школи зібрано крупи, макаронні вироби, миючі засоби та ін. – все те, що може знадобитися людям, які проживають у складних життєвих умовах. До акції долучились учні школи, вчителі. Зібране передано одиноким людям похилого віку, людям з інвалідністю і волонтерам Товариства Червоного Хреста України для передачі нужденним. Діти не тільки збирали необхідне , але й ділилися часткою своєї душі, часткою свого тепла.

Тилик Альона, Зубарєв Руслан, Заїка Марк – команда «Active Youth»- метою свого проекту визначили створення універсального мистецького простору для реалізації творчих здібностей молоді Полтави, та створення мережі книгообміну по місту. Учні взяли участь у творчому фестивалі «Арт Полтава» від ГО «Покоління Google», на якому представили свою скриньку книгообміну, а також разом з творчою молоддю, яка бажала проявити себе, допомагали організаторам на локаціях «Поезія/Театр» і «Арт та Хендмейд», де читали свої вірші, проводили майстер-класи, брали участь в арт-шоу від організаторів і, звісно, розповідали про свій проект та книгообмін, знайомились з читачами, допомагали їм з вибором книг.

Для фінансування команда використала фандрайзингову платформу інтернет-ресурсу «ЗМІСТ», де зареєстрували проект під назвою «Мережа станцій книгообміну», який полягає у встановленні скриньок для книгообміну у громадських місцях міста. Також цей проект має на меті популяризувати літературу і надати читачам можливість долучитися до мистецтва завдяки інтерактивним завданням.

Збір коштів триватиме до 1 квітня 2019 року. Зараз вже зібрана четверта частина необхідної суми. 17-18 листопада 2018року учасниця команди Альона Тилик взяла участь у Воркшопі на факультеті соціології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, де також представила ініціативи своєї команди.

Журі визнали переможцем саме цей проект і команда буде представляти його на заключному семінарі в квітні в м. Київ.

Войтенко Каріна, Лошук Анна , Рой Юлія- команда «Dreams of our future» розробили проект «Reuse, Sort and recycle» , метою якого визначили покращення стану навколишнього середовища через формування культури сортування. Учениці провели роботу серед учнів школи, співпрацюють з громадськими організаціями, зокрема, «Нова Полтава». Рівень планування , реалізації та представлення цієї команди організатори Каміл Сладек, Мартін Кріж ( Центр Європейської політики м.Братислава), Оксана Іваць(«Світ розвитку суспільства», м.Ужгород) відзначили ІІІ місцем.

Шість учнівських команд з Кременчука та Хорола також представляли свої роботи в «Активний громадянин – ефективна влада»

Учні отримали важливий досвід реалізації проектів, співпраці з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Реалізація Міжнародного проекту «Активний громадянин – ефективна влада» сприяє громадянській освіті, зміцненню громадянського суспільства, у кінцевому результаті – підвищенню ефективності державного управління.

Земелько І.С.,

заступник директора з нвр кз

«Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28»