Аліментникам оголосили війну. А тим, хто не виплачує зароблене?

стягнення аліментів

Міністерство юстиції України, як відомо, почало масштабний наступ на тих, хто не сплачує аліментів на власних дітей. Зі звітів, які тепер регулярно оприлюднюють юристи щодо стягнення аліментів, можна довідатися, наскільки ефективними виявилися заходи, що їх почали вживати до тих, хто не хоче утримувати своїх дітей, зокрема й на Полтавщині…

Полтавські юристи теж регулярно звітують про свої перемоги на фронтах боротьби з аліментниками. Схоже, заходи, які вживають державні судові виконавці ГУ юстиції в Полтавській області, таки мали дію, тож число злісних аліментників поступово зменшується. Від початку компанії в області, зокрема, вже стягнуто понад 162 млн. грн аліментів на користь майже 22 тисяч дітей-безбатченків. «Приріст» стягнення аліментів із полтавців становить фантастичну цифру: 848(!)%.

На сьогодні реалізовано майже 23 тисячі рішень судів щодо примусового стягнення аліментів

стягнення аліментів
Начальник управління державної виконавчої служби Віталій Коноз

Про це сьогодні журналістам розповів заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник управління державної виконавчої служби Віталій Коноз. За його словами, на сьогодні вже реалізовано майже 23 тисячі рішень судів щодо примусового стягнення аліментів. Ще 11 тисяч аліментників сплачують їх через бухгалтерії підприємств, де працюють. Правда, до остаточної поразки аліментників ще далеко. Так, нині 4,5 тисячі полтавців мають заборгованість із виплати аліментів понад шість місяців, а 720 – не платять аліменти понад три роки…

В. Коноз розповів, що з 29 серпня 2018 оку набув чинності другий пакет документів щодо підвищення ефективності стягнення аліментів. Він передбачає суворіші санкції та обмеження щодо тих, хто ухиляється від сплати аліментів.

Чому Мінюст із сили силенної проблем зі стягнення заборгованості за рішенням судів обрало саме аліменти? І коли,нарешті, у державних виконавців дійдуть руки до стягнення багаторічної заборгованості із заробітної плати, що не менш важливо для сотень полтавців, аніж аліменти?

Стягнення аліментів на Полтавщині

«Щодо масштабу питання по аліментах. Кожне четверте рішення суду стосується стягнення аліментів. Зарплатних проваджень у нас сьогодні 700 по області. Це виконавчі документи зі стягнення заборгованості із заробітної плати. Проваджень по аліментах – понад 23 тисячі… Тобто масштаби питань зі стягнення аліментів і заробітної плати кардинально різняться. Але державними виконавцями області вживаються заходи з усіх виконавчих документівх, а не лише аліментів.

Аліменти, можливо, справді більше на слуху, бо це соціально важливіше питання. Але заборгованість із зарплати теж стягується, – відповів В. Коноз. – Приміром, на сьогодні на Полтавщині стягнуто понад два мільйони заборгованої заробітної плати. На жаль, подекуди норма законодавства не дозволяє державним виконавцям працювати повною мірю з виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості із зарплати.

Приміром, на великих державних підприємствах-банкрутах, як ВО «Знамя» в Полтаві тощо. На державні підприємства встановлено мораторій на їхнє майно, поки вини перебувають у процедурі банкрутства і ліквідації. Тож дії державних виконавців в питаннях стягнення аліментів із зарплати на таких підприємствах обмежені».

Нардеп Каплін більше не значиться в списках аліментників

Запитали В. Коноза і про ситуацію зі стягненням аліментів з народного депутата Сергія Капліна. Як відомо, його опоненти одразу скористалися початком боротьби в Україні з аліментниками і стверджували, що нардеп, який закликає до соціальної справедливості, сам не платить аліменти на своїх дітей. У Києві і Полтаві з цього приводу навіть провели невеликі пікети, учасники яких соромили С. Капліна і висловлювали припущення щодо того, що той не має морального права надалі мати мандат нардепа тощо.

«Я не можу, звичайно, розголошувати конфіденційну інформацію, але ця інформація була у відкритому доступі. Прізвище Капліна справді фігурувало в Єдиному державному реєстрі боржників, – зазначив В. Коноз. – Рішення про стягнення аліментів перебувало на виконанні у нас у відділі у Кременчуці. Заборгованість справді існувала… Яким чином існувала? Не надавалися квитанції щодо сплати заборгованості. У подальшому, коли прізвище даної особи з’явилося в реєстрі боржників, заборгованість було сплачено, і стягувачка відкликала документ з виконання. Претензій вона до нього на сьогодні не має, і виконавчий документ повторно не пред’являвся» .

Олександр Брусенський

Фото автора