Арт-проект «Полтава Вишивана» зібрав рекордну кількість учасників

парад вишиванок

22 вересня у Полтаві реалізували арт-проект «Полтава вишивана». Розпочався він із ходи у вишиванках. Як повідомляє прес-служба Полтавської міськради, парад вишиванок зібрав понад 10 тис. учасників. Не беремося стверджувати, наскільки правдива ця цифра, та присутніх на параді цього року й справді було дуже багато.

Організатори залучили творчі колективи (вони виступали на святі), школярів, студентів і так званих бюджетників. Але чимало полтавців суботнього вихідного дня прийшли на парад вишиванок цілком добровільно – цілими родинами, з друзями. І, звичайно ж, у вишиванках.

парад вишиванок
Святкова хода напередодні Дня міста

Вони зібралися на Соборному майдані та, вишикувавшись у колону, рушили вулицями Соборності, Героїв Небесної Сотні та Першотравневим проспектом до парку «Перемога». На чолі колони йшли секретар міськради й в.о. міського голови Олександр Шамота, його партійний бос – лідер СДП Сергій Каплін, який приїхав на свято в Полтаву зі своїм сином, голова фракції БПП «Солідарність» у міськраді Андрій Матковський, голова фракції БПП в Полтавській облраді Андрій Пісоцький, інші депутати.

парад вишиванок
Керівництво міста разом з нардепом Сергієм Капліним під час святкової ходи

У парку о 13.00 і розпочався парад вишиванок. Загалом тут цілий день було людно. Організатори влаштували ярмарок, на якому свою продукцію полтавцям пропонували місцеві виробники, народні майстри, заклади громадського харчування тощо. На дітей чекали різноманітні розваги.

парад вишиванок
Під час параду вишиванок

Увечері відбувся святковий концерт. Для цього на місці старого фонтану збудували сучасну сцену з гарним освітленням та озвученням. Полтавців розважали зірки української естради: «Kishe», «-Dilemma-», «БеZ Обмежень» та «Kerria».

Дарина СОЛОДКА.