Ати-бати пішли у солдати. Але не всі…

як пройшов призов полтавців на військову службу в

У Полтавському обласному військкоматі відзвітували як пройшов призов полтавців на військову службу в 2018 році.

На сьогоднішній апаратній нараді в Полтавській ОДА підбивали підсумки весняного призову полтавців до Збройних Сил України. Традиційно з доповіддю виступив обласний військовий комісар полковник Дмитро Губський. Якщо стисло охарактеризувати його доповідь, то можна зазначити, що ані покращення, ані помітного погіршення в роботі з призову на Полтавщині не сталося.

Як і в попередні роки, найболючішими питаннями, які дошкуляють тим, хто організує призов полтавців та відповідає за його результати, є ухиляння від військової служби, поганий фізичний стан призовників, непридатність через стан здоров’я до служби.

“План до двору” або як проходив призов полтавців на військову службу в районах

Так, полковник Д. Губський констатував, що троє з десяти полтавських призовників ухиляються від явки до військкоматів, п’ятеро з десяти – виявляються непридатними до служби з різних причин, двох з десяти призовників відправляють на додаткове медичне обстеження тощо. Усе це ставить на межу ризику виконання плану призову полтавців, який щороку «спускають» Полтавській області. Так само не зменшується число районів, де погано організована робота призовних комісій через що там не виконують плану поповнення солдатських лав.

Поміж таких районів Д. Губський назвав Миргородський, Котелевський, Лубенський, Новосанжарський, Семенівський, Шишацький тощо. План призову на військову службу вдається виконувати завдяки тому, що в решті районів – Хорольський, Диканський, Зіньківський, Горішні Плавні тощо, примудряються призов полтавців на військову службу або «план до двору» перевиконати і за рахунок цього вдається рятувати обличчя Полтавщини.

як пройшов призов полтавців на військову службу в
Дані про виконання призову навесні 2018 року на Полтавщині.

«Цьогоріч область виконала план весняного призову на строкову військову службу стовідсотково. Але не всі військові комісаріати виконали поставлений план. Найбільшою ж проблемою залишається неявка громадян до військового комісаріату з метою ухилення від проходження військової служби», – визнав воєнком.

Проблеми призову полтавців на строкову військову службу

Д. Губський зазначив, що призовні комісії в районах практично не контролюють явку призовників до військкоматів. Особливо, після того, як їх відправляють на додаткове обстеження на медичну комісію. Отримавши направлення, більшість призовників вже не повертаються до військкоматів, а члени призовних комісій їх не розшукують. І, тим більше, не притягують до відповідальності за ухиляння від служби.

Не дуже вдалою, на думку воєнкома, виявилася стаття закону, якою призов полтавців на військову службу почався з юнаків не з 18 років, а з 20. Викликане це було подіями на Сході України, але практика довела, констатував офіцер, що вже можна було б знову повернутися до попередньої норми і призивати до армії з 18 років.

Олександр Брусенський

На фото: 1. Обласний військовий комісар полковник Д. Губський.

Фото автора