Науково-практична конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»

конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»

22 лютого 2019 року в актовій залі Полтавської районної ради відбулася науково-практична конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини».

Організаторами заходу виступили Міністерство аграрної політики та продовольства України, Полтавська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, ГС «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник», ГС «Полтавське товариство сільського господарства», Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини» зібрала пасічників, підприємців, які займаються бджільництвом, представників наукових та освітніх закладів бджільництва. Охочих обговорити проблеми галузі зібралося так багато, що в залі не вистачило місць!

Конференція  «Сучасне бджільництво Полтавщини»

Чим важлива конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»

Відкрив конференцію директор Депертаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, який одразу окреслив основні проблеми бджільництва.

– Сьогодні будемо говорити за галузь в цілому, тому що бджільництво – це серйозна галузь, яка має чимало питань і не менше проблем, – наголосив він. – І найсерйозніша – це взаємовідносини сільгоспвиробників, фермерів та пасічників. Незважаючи на те, що є затверджений порядок взаємодії і внесення засобів захисту земель та рослин, щороку гинуть бджоли. Але це проблема не лише Полтавщини, а всієї України.

Та якщо говорити про бджільництво як галузь, то треба згадувати не тільки проблеми, але й перспективи. Торік полтавські пасічники отримали понад 200 тис. грн підтримки з обласного бюджету на створення пасік, племінну роботу. Якщо говорити за державну програму, то міністерство агрополітики цього року включає в перелік підтримки напрямок бджільництво.

конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»
Директор Депертаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов

С. А. Фролов також звернув увагу на важливі законодавчі зміни. Так, 14 лютого був поданий законопроект, який передбачає заходи щодо уникнення згаданих проблем. Понад 50 тис. бджолосімей загинуло торік, і це критично.

На конференції «Сучасне бджільництво Полтавщини» обговорили низку важливих питань

Конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини»
Голова громадської спілки «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук

Голова громадської спілки «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук розповіла про стан бджільництва в Полтавській області та шляхи збереження бджіл. Лікар ветеринарної медицини Оксана Ісаєва докладно розкрила основні проблеми діагностики й профілактики отруєння бджіл.

Багато уваги було приділено питанням захисту бджіл, а саме:

  •  екологічно обґрунтоване застосування пестицидів (начальник відділу контролю за обігом ЗЗР Верховод Л. Г.);
  • вплив бджіл на врожайність соняшника (кандидат біологічних наук Чернівецького національного університету Дронь Ю. С.);
  • дотримання вимог Інструкції під час обробітку рослин (перший проректор ПДАА Писаренко П. В.);
  • незалежну пасічницьку практику та профілактику отруєння бджіл (директор НААН «Інститут тваринництва» Руденко Є. В., м. Харків).

Бджільництво і співпраця з агровиробниками

Голова Полтавської обласної ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака докладно розповів про ситуацію з підготовкою полтавських аграріїв до весни і комунікацію з бджолярами.

Обговорювали на конференції «Сучасне бджільництво Полтавщини» й не менш важливі аспекти в галузі бджільництва: вимоги до виробництва меду, страхування у бджільництві, реєстрацію пасік.

Конференція  «Сучасне бджільництво Полтавщини»
Учасників конференції чекали не тільки цікаві зустрічі, але й частування

Слід наголосити, що крім бджолярів Полтавщини, на конференції «Сучасне бджільництво Полтавщини» були присутні знавці бджільництва з усієї України. Крім вище згаданих це Литвиненко О.П. – завідуючий науково-дослідного паразитологічного відділу, м. Київ; керівник експертної групи з питань євроінтеграції Міністерства аграрної політики Лозовицький О. С. (м. Київ); віце-президент Спілки пасічників України Солдатов Д. К. (м. Харків), а також провідний аудитор системи менеджменту якості Гармаш А. і віце-президент ГО «Гранд Експерт» (обидва з Миколаєва).

 «Сучасне бджільництво Полтавщини»
Конференція в Полтаві «Сучасне бджільництво Полтавщини»

Загалом конференція «Сучасне бджільництво Полтавщини» була присвячена розгляду трьох основних питань:

  1. комунікація між фермерами і пасічниками;
  2. селекція бджіл;
  3. підтримка галузі бджільництва.

Тому недивно, що в запрошених виникало чимало питань, на які відповідали спікери заходу.

Галина Семененко

Фото, відео автора