Без права на життя: на Полтавщині через поширення АЧС відстрілюють диких кабанів

Смертельна хвороба для «пятачків» – африканська чума свиней – не полишає межі Полтавської області. Повідомлення про поширення новими районами цієї підступної пошесті, з якою борються в нас лише «вогнем і мечем», тобто знищуючи і спалюючи всіх одвічних годувальниць українців у місцях поширення АЧС, раз у раз з’являються на шпальтах газет та в ефірі радіо і телебачення. За повідомленнями обласного управління з питань НС, на Полтавщині й нині продовжуються протиепізоотичні заходи, пов’язані з виявленням вірусу АЧС, та встановленням e зонах ризику карантину. Зокрема, в селі Лісне Кобеляцького району ще з 1 липня, в селах Горошине і Мирони Семенівського району з 7 липня, та в селі Чутівка Оржицького району з 20 липня.
Щоб убезпечити поширення АЧС областю через безконтрольну міграцію диких кабанів, яких чимало в лісових масивах Полтавщини, прийнято рішення про їхній відстріл, передусім у районах, де встановлено карантин.

Як розповів кореспонденту «ПП» начальник головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, наразі відстріл диких кабанів проводять у двох районах області – Оржицькому і Семенівському. Знищенням тварин займаються спеціальні команди місцевих мисливців, які формують і матеріально забезпечують районні товариства мисливців і рибалок. На кабанів полюють майже щодня. Правда, зазначив Г. Пікуль, минулих вихідних через зливу в Оржицькому районі на полювання не виходили. Натомість у Семенівському районі вполювали двох диких кабанів. А всього з початку «акції» вбито близько десятка тварин. На дослідження щодо зараження вірусом АЧС убитих у лісах тварин не відправляють, бо вважається, що всі дикі кабани в районах, де встановлено карантин, можуть бути потенційними розповсюджувачами вірусу АЧС.

Олександр Брусенський