Єдині на Полтавщині й перші в Україні

Білоцерківська ОТГ отримала автомобіль для перевезення людей із інвалідністю

Білоцерківська ОТГ – одна з перших, утворених на Полтавщині. І одна з найуспішніших. Створення ОТГ дозволило акумулювати в бюджеті сільради значні кошти. Щоправда, оскільки він прибутковий, частину коштів (цього року – 4,6 млн грн) вилучає держава.

А ще працівники сільради залучають додаткові надходження. Державні органи України й різні міжнародні організації оголошують різноманітні конкурси для місцевих громад. У сільраді уважно стежать за оголошеннями, розробляють проекти та подають їх на конкурси. Проекти Білоцерківської сільради написані фахово, тому вони часто виграють фінансування.

Свого часу уповноважена з прав людей із інвалідністю Раїса Панасюк ініціювала забезпечення територіальних центрів спеціальними автомобілями. Цю ініціативу втілило в життя Міністерство соціальної політики. У вересні 2018 року Раїса Василівна передчасно пішла з життя, а от її справи продовжуються.

Дізнавшись про оголошений Мінсоцполітики конкурс із виділення спеціальних авто для перевезення осіб із інвалідністю, Білоцерківська ОТГ направила туди свої пропозиції. Бажаючих було дуже багато, та Мінсоцполітики відібрало лише 25 найкращих терцентрів із усієї України, зокрема й Білоцерківський. На Полтавщині це єдина громада, яка виграла такий автомобіль (хоча претендентів із області було кілька).

Білоцерківська ОТГ
Так виглядає автомобіль для перевезення людей із інвалідністю

Його чекали кілька місяців, і ось нарешті 11 січня в Білоцерківці відбулася радісна подія: представники Фонду соціального захисту інвалідів привезли в Білоцерківку прекрасний автомобіль пежо, переобладнаний для перевезення осіб із обмеженими фізичними можливостями.

автомобіль пежо, переобладнаний для перевезення осіб із обмеженими фізичними можливостями
Серед численних функцій авто – підйомник для візка

Білоцерківська ОТГ на Полтавщині стала першою з-поміж 25 громад–переможців конкурсу, якій вручили автомобіль для перевезення осіб із інвалідністю

Після цього представники фонду поїхали в Кіровоградську область і далі по Україні.

– На території нашої громади проживає 179 осіб із інвалідністю, – розповідає директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білоцерківської сільської ради Юлія Фелоненко. – 52 особи мають захворювання, пов’язані з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема 11 дітей. Крім того, в громаді проживає 180 громадян похилого віку, які мають порушення опорно-рухової системи й користуються технічними засобами реабілітації. Ми часто надаємо цим громадянам різноманітні послуги, возимо на лікування та реабілітацію. При цьому використовуємо транспорт сільської ради, шкільні автобуси. Але вони непристосовані. Спеціально обладнаний автомобіль дуже допоможе в роботі.

автомобіль пежо, переобладнаний для перевезення осіб із обмеженими фізичними можливостями

Зінаїда МАТЯШОВА.
Фото Анатолія Ганнущенка.