Нова археологічна сенсація на Більському городищі!

Більськ

11 серпня 2019 року під час археологічних розкопок кургану на могильнику «Скоробір» на території Історико-культурного заповідника «Більськ» експедиція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна під керівництвом Ірини Шрамко виявила залишки жіночого та чоловічого поховання середини VІ ст. до н. е. у статусі «In situ». Це означає, що поховання, якому орієнтовно 2600 (!) років, дивом залишилося непомічене грабіжниками та селітроварниками і збереглося до нашого часу у первісному вигляді.

Попередньо відомо, що це поховання молодої заможної жінки та чоловіка. Станом на 13.00 год. 12 серпня 2019 року розчистка об’єкта знаходиться на фінальній стадії. Поховальна яма має дерев’яне перекриття (накатник у декілька рядів).

Більськ
Поховання молодої заможної жінки та чоловіка

Унікальність даного поховального комплексу полягає у тому, що археологи мають інформацію про первісне розташування предметів. Завдяки цьому можна буде зробити висновки і припущення про вірування та поховальні обряди древнього населення Більського городища за середньоскіфської доби.

У Більську знайшли скіфське золото

Станом на 13.00 год. у похованні виявлені наступні артефакти: бронзове дзеркало, бронзовий браслет, намистини (бурштин, кришталь, сердолік), золоті прикраси (сережки, фрагменти головного убору), кераміка (черпаки, фрагменти корчаги та іншого посуду), кам’яне блюдо (пісковик). Також поряд з «жіночими» предметами виявлено «чоловічі» предмети: акінак, спис, сагайдак з бронзовими наконечниками стріл та древками, кістяні псалії, інші фрагменти кінської збруї.

Більське городище
Скіфьке поховання

Втім, археологи пояснюють, що нині ми бачимо лише близько 70% усієї інформації, а справжні сенсації будуть представлені на конференції, попередньо запланованій на листопад 2019 року, де вперше презентуватимуться дані знахідки.

За матеріалами http://bilsk.com.ua

Фото та відео надав Андрій СЕМЕНЕНКО,

молодший науковий співробітник

КУ «Історико-культурний заповідник Більськ»