Біля Полтавської ОДА пенсіонери-силовики знову вимагали відставки уряду

пенсіонери

Сьогодні попід стінами Полтавської ОДА пенсіонери-силовики знову зібралися на мітинг. Висловали свою позицію щодо Постанови уряду від 21 лютого 2018 року щодо перерахунку пенсій колишнім військовим і міліціонерам.

Як відомо, уряд днями таки ухвалив рішення про перерахунок пенсій ветеранам військової служби і колишнім міліціонерам. Її зміст коротко охарактеризував очільник уряду В. Гройсман. Він повідомив, що в середньому пенсії для «силовиків» збільшать на 1,5 тисячі гривень. Ця заява, як говорили сьогодні на мітингу, дуже обурила військових пенсіонерів, адже уряд фактично «вкрав» у них 40% пенсії, не бажаючи доплачувати за особливості служби, роботу з секретними документами, надбавки за класну кваліфікацію, премії тощо. Одночасно, як стало відомо, перераховані пенсії в повному обсязі почнуть виплачувати лише з… 1 січня 2020 року. Такий підхід до вирішення дуже болючого для колишніх військових питання, вони назвали геноцидом з боку керівництва держави. Тому на мітингу, під вигуки «Банду геть!», пенсіонери закликали до відставки уряду і президента.

пенсіонери

Журналістам голова Ради ветеранських організацій Полтавщини Олександр Марущенко в своєму коментарі зазначив, що перерахунок пенсій колишнім військовим уряд проводить в ручному режимі, не беручи до уваги пенсійне законодавство. Брутальне порушення якого викликає спротив пенсіонерів-силовиків і породжує недовіру до керівництва держави.

Пенсіонери-силовики фактично опинилися поза бортом пенсійної реформи і на сьогодні мають найнижчі пенсії в Україні. Чого, очевидно, немає іде в світі. Тому полтавські ветерани й надалі протестуватимуть разом із своїми колегами з інших областей України проти такого підходу до вирішення «пенсійного питання», яке стосується людей, котрі віддали служінню батьківщини 25-30 років свого життя. А сьогоднішній мітинг попід ОДА – ще й прояв солідарності з мітингарями силових структур, які в столиці 27 лютого вийшли на Всеукраїнську акцію протесту.

пенсіонери

Як відомо, сьогодні в столиці пенсіонери-силовики блокували Верховну Раду, Мінсоцполітики і перекривали Хрещатик на знак протесту проти спроб уряду «відбутися подачкою» пенсіонерам військовослужбовцям. За інформацією О. Марущенко, їхні вимоги у Верховній раді вже підтримують майже 200 народних депутатів. Акція протесту в Києві не обійшлася без сутичок з поліцією.

У Полтаві по закінченні мітингу його учасники-пенсіонери увійшли всередину приміщення будівлі ОДА, вимагаючи допустити їх до актової зали, де хотіли продовжити зібрання. Але там вже проходила нарада посадовців…

Акція завершилася закликом до ветеранів через два тижні, якщо уряд не скасує свою протизаконну постанову, знову зібратися і вже перекрити автодорогу «Київ-Харьків».

Олександр Брусенський
На фото: так мітингували пенсіонери-силовики
Фото автора