Бізнесмени погодилися вкласти гроші в розбудову дороги, яка веде до їхнього заводу, оминаючи село Стасі Диканського району

Стасі

У вирішенні питання, яке давно непокоїть жителів села Стасі Диканського району, схоже, намітилися позитивні зрушення.

Як повідомили в Полтавській ОДА, там підписали меморандум про співпрацю з цими приватними підприємствами в справі спільної розбудові інфраструктури Диканського району Полтавської області. Керівники ТОВ «Стасі Насіння» та ТОВ «Піонер» погодилися надати допомогу місцевій громаді села Стасі і вкласти кошти в будівництво нової дороги.

Шлях забезпечить проїзд до цих підприємств з автомобільної траси загального користування державного значення «Суми – Полтава», оминаючи Стасі. Отже, підприємство має намір убезпечити вулиці села та його околиці від шуму, пилу й інших несприятливих наслідків руху вантажних автомобілів, за що виступали його жителі.

За словами голови Полтавської ОДА Валерія Головка, обговорення положень меморандуму з підприємством тривало понад місяць. У результаті вдалося знайти порозуміння. Бізнесмени взяли на себе зобов’язання профінансувати будівництво дороги, аби більше не «травмувати» населений пункт, через який курсують їхні вантажівки.

Відповідно до умов меморандуму, обласна адміністрація забезпечить виділення землі під будівництво, проектування, власне будівництво, прийняття в експлуатацію та подальше обслуговування дороги. А власники заводу гарантують повне фінансування цих процесів.

ТОВ «Стасі Насіння» хочуть збудувати дорогу за власний кошт.

«ТОВ «Стасі Насіння» як інвестори хочуть збудувати дорогу за власний кошт. Щоб техніка ходила не через населений пункт, а до напряму їхнього заводу, та не руйнувала місцеві дороги, – говорить керівник Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан. – Ми підтримали їхню ініціативу і підписали меморандум про співпрацю й допоможемо з усіма технічними та організаційними питаннями…».

Як повідомляють у прес-службі Полтавської ОДА, обласна влада виступатиме замовником будівництва. Тож побудована дорога залишиться у державній власності. Оформлення права власності на земельну ділянку – також частина відповідальності Полтавської ОДА. Правда, зазначають місцеві аналітики, меморандум лише встановлює наміри щодо виконання заявлених дій. Найближчим часом сторони розпочнуть переговори про умови основних договорів, необхідних для реалізації його ідей.

Довідка «ПП»: Виробничий комплекс у селі Стасі Диканського району становить завод разом з логістичним комплексом, де забезпечили роботою кілька десятків працівників, відповідальних за управління складами, своєчасне постачання та виробництво близько 500 000 мішків гібридного насіння кукурудзи та соняшнику торгової марки Піонер.

Олександр Брусенський

На фото: Після підписання меморандуму.

Фото прес-служби Полтавської ОДА.