20 лохвицьких собак носять сережки

Бродячі собаки в Лохвиці

Бродячі собаки в Лохвиці зустрічаються не рідше, ніж в інших населених пунктах. Поки що стерилізацією і щепленням від сказу бродячих тварин на громадських засадах і в міру можливостей займаються волонтери. Тим часом міськрада шукає приміщення, де можна було б утримувати собак і проводити їх ветеринарну обробку та готова виділяти по 1000 грн на одного пса.

На бродячих тварин лохвичани скаржаться як у міськраду, так і журналістам. Особливо ті, кого покусали й кому довелося пройти повний курс щеплення від сказу. Уколи токсичні й надовго залишають слід на здоров’ї. Імунітет зберігається лише рік і якщо бродячі собаки виявилися здоровими, повний курс робити немає сенсу. Якщо після укусу чи ослизнення домашньою твариною можна прослідкувати, чи п’є вона воду і чи залишиться живою, доля бродячої невідома.

Бродячі собаки в Лохвиці захищені

Бродячі собаки в Лохвиці
Отакі сережки носять бродячі собаки в Лохвиці

Протягом останнього року на вулицях Лохвиці можна побачити, як бродячі собаки вільно бігають із сережками-кліпсами у вухах. Вони не дадуть потомства – таких же безхатьків. І менш агресивні, ніж здатні до розмноження.

– Якщо на когось нападає хазяйська тварина, яку відпускає господар, можна поскаржитися до нас, – говорить заступник міського голови Сергій Шрамко. – У одному такому випадку інспектор із благоустрою Тамара Хвостик провела роботу з хазяями, собаку, яка нападала, вискакуючи з відкритої хвіртки, тримають тепер на прив’язі.

У березні до нас приїжджала волонтерка, яка має відповідну освіту й ліцензію, у Сумах займається стерилізацією, чіпуванням і доглядом за тваринами. На даний час близько 20 наших бродячих собак стерилізовані, чіповані, щеплені від сказу та мають паспорти.

Загалом у місті не більше 1000 бродячих псів. За домовленістю з волонтерами зараз ми шукаємо приміщення, де вони могли б проводити необхідні ветеринарні дії, за потреби утримувати й підліковувати собак, перш ніж відпускати на волю. Нажаль, не вдалося орендувати колишню ветаптеку неподалік ветлікарні, де в час відсутності волонтерів допомагали б ветеринари. Міська рада готова прийняти програму, за якою волонтери б отримували приміщення і все необхідне. Коштуватиме «курс» для одного пса порядку 1000 грн. Якби було приміщення, програма вже була б запущена.

Як вирішується проблема бродячих собак в Лохвиці

Бродячі собаки в Лохвиці
м. Лохвиця, бродяча собака

Також ми подали заявку до київської волонтерської організації «I help dog», яка має операційну на колесах, відвідує різні міста по всій Україні, фінансується іноземцями.

Проблему бродячих тварин намагається вирішити гуманним шляхом уже третій міський голова поспіль. Вона загострилася після заборони відстрілу в Україні. Деякі невідомі громадяни періодично все ж труять тваринок, після чого бродячі собаки помирають у муках. А років 8 тому гурт людей, яких називають мисливцями, загнав псів у яр і перестріляв.

Особливо запам’ятали лохвичани «собачий притулок», створений 2011 року на звалищі. Працівники служби благоустрою наловили собачат (дорослих не могли спіймати без реманенту), повкидали до закритих будок, а працівник звалища годував їх тим, що знайде. Після кількох місяців знущання, коли бродячі собаки вили на все звалище, доглядач отримав наказ перенищити тварин, але власноручно не зміг це зробити…

Міський голова ж обіцяв, що собак стерилізуватимуть і нормально доглядатимуть, роздаватимуть бажаючим. Кількість тварин на вулицях не зменшилася.

Збільшенню поголів’я бродячих тварин сприяють самі містяни, які викидають непотрібних у центрі та гадають, нібито їх хтось підбере. Але наразі бродячі собаки в Лохвиці почувають себе захищеними.

Олег ДОЛЕНКО

Фото автора