Будинок культури у Гоголевому, який ховали від Ющенка, відремонтують до 210-річчя з дня народження Миколи Гоголя

На Шишаччині, у славетному Гоголевому, почалися роботи з реконструкції селищного Будинку культури. На його місці, як запевняють обласні чиновники, з’явиться Центр дозвілля при музеї-заповіднику Миколи Гоголя.

З цієї нагоди в селищі пригадали, що реставрація єдиного вогнища культури, який перебуває на балансі сільської ради, перманентно триває з 2009 року. Але з того часу будівля прикрасилася лише новими пластиковими вікнами. У селищі й досі розповідають, як ховали від президентських очей Віктора Ющенка цей занедбаний Будинок культури. Тоді його начебто накрили маскувальною сіткою. А коли у Гоголевому побувала дружина наступного президента – Віктора Януковича, – навпаки, Будинок культури їй показали у всій красі. Тодішня перша леді, вражена занедбаним станом вогнища культури, пообіцяла посприяти виділенню з держбюджету грошей на ремонт. Але доля розпорядилася інакше…

Тепер справа ніби зрушила з місця. Принаймні так кажуть у Полтавській ОДА. Її чиновники разом із головою ОДА Валерієм Головком наприкінці червня 2017 року відвідали Гоголеве й оцінили стан тамтешнього Будинку культури, де розташований музей-заповідник Миколи Гоголя. А ще в березні цього року управління капітального будівництва Полтавської ОДА оголосило тендер на проведення робіт із реконструкції селищного Будинку культури у Гоголевому. Посадовці розповіли, що очікувана вартість закупівлі робіт із ремонту складала 23,3 млн. грн. Роботи з реконструкції будинку культури виконуватиме ТОВ «Будівельна компанія «Центр-Буд» за 21,5 млн. грн. Проведення тендеру дозволило зекономити 1,8 млн. грн бюджетних коштів.

«Роботи у колишньому Будинку культури, який має перетворитися на Центр дозвілля при музеї, тільки-но розпочались, – розповідає начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан. – Із необхідних за проектом 23 млн. грн цьогоріч маємо сім. Плануємо до кінця 2017-го виконати зовнішнє оздоблення та облаштувати інженерні мережі».

Відкрити оновлений культурний осередок мають намір до 210-річчя від Дня народження письменника, у 2019 році.

Олександр Брусенський

На фото:
Таким постане перед жителями Гоголевого новий БК. Фото з Інтернету.

Т. Голбан: «Із необхідних за проектом 23 млн. грн на ремонт Будинку культури у Гоголевому цьогоріч маємо сім». Фото автора.