У центрі Полтави палав колишній будинок Полтавського дворянського зібрання

9 грудня зранку й до обіду в центрі Полтави тривало гасіння масштабної пожежі. Загорілася історична будівля – колишній будинок Полтавського дворянського зібрання. Тривалий час тут працював кінотеатр ім. Котляревського, який полтавці з любов’ю називали «Котлярік». Із 2013 року будівля перебуває в оренді ТОВ «Старнайт», яке обладнало в історичній будівлі цілу низку розважальних закладів.

Як поінформували в ГУ ДСНС у Полтавській обл., повідомлення про пожежу на літньому майданчику кафе надійшло до Служби порятунку «101» о 4.30 ранку. Коли на місце прибули вогнеборці, палала покрівля кафе-прибудови та покрівля двоповерхової будівлі, в якій розташовувався будинок Полтавського дворянського зібрання.

Приборкували вогонь 56 чоловік особового складу та 14 одиниць техніки. Лише о 9.15 вогонь вдалося локалізувати, а о 13.06 повністю ліквідувати пожежу. Однак дим і сморід ще довго поширювалися містом.

Під час ліквідації пожежі знайдено обгоріле тіло чоловіка. Особу загиблого встановлюють, як і те, що він робив уночі у зачиненій будівлі під охороною.


ТОВ «Старнайт» відоме в Полтаві тим, що свого часу звело незаконні прибудови до історичної будівлі. Громадськість Полтави вимагала їх знести й навіть позивалася до суду, але «Старнайт» не виконало рішення суду.

У червні 2019 року ГУ ДСНС у Полтавській обл. через суд вимагало зупинити експлуатацію приміщень в історичній будівлі, де був будинок Полтавського дворянського зібрання. Підстава — ТОВ «Старнайт» порушує вимоги пожежної безпеки. Однак Господарський суд відмовив у задоволенні клопотання. Більше того, товариство через суд визнало акт перевірки протиправним.

Співласниками ТОВ «Старнайт» є Олександр Калуцький та Сергій Гонтовий. Останній – новообраний депутат Полтавської міської ради від партії «За Майбутнє». Калуцький теж може отримати мандат депутата, коли Олександр Мамай відмовиться від свого на користь посади міського голови. Цілком імовірно, що депутатський мандат дозволить їм залучити бюджетні кошти на реконструкцію зруйнованої історичної будівлі, відомої як будинок Полтавського дворянського зібрання.

Фото ГУ ДСНС у Полтавській обл.