Буревій, гроза й грім: на День Конституції негода наробила лиха на Полтавщині

негода на Полтавщині

Примхи погоди, яка минулого тижня наробила лиха на Заході України, сповна відчули і жителі Полтавщини. Підступна природа, яка принесла в наш регіон шквальні вітри, дощі, град та зниження температури, добряче погуляла в більшості районів області. Подекуди негода нагадувала сцени з фільмів жаху: спалахувала блискавка, гримів грім, на повну силу гуляв буревій, безжально ламаючи й вириваючи з корінням дерева, зриваючи з будинків дахи. Було знеструмлено десятки населених пунктів, багато садиб підтоплено.

негода на Полтавщині
Ці вирвані з корінням дерева обабіч шляху Кобеляки–Білики – теж наслідок буревію. Фото Л. Митька.

Так, за даними обласного управління з питань надзвичайних ситуацій, «у період 27–28 червня 2018 року внаслідок несприятливих погодних умов (гроза та пориви вітру) на території області сталося аварійне відключення від електропостачання 58 населених пунктів, 20 ліній електропередач та 203 трансформаторних підстанцій у 8 районах області: Зіньківському, Кобеляцькому, Великобагачанському, Лубенському, Миргородському, Новосанжарському, Полтавському та Решетилівському. Аварійні бригади ПАТ «Полтаваобленерго» у складі 51 одиниці техніки та 140 працівників проводили аварійно–відновлювальні роботи.

Правда, заспокоювали розгублене населення в обласному управлінні, об’єкти життєзабезпечення тими днями не відключали.

Але негода, здається, й не думала залишати Полтавщину. Так, за повідомленням Головного управління ДСНС у Полтавській області, 29 червня червня незадовільні погодні умови (грози, зливи та шквальні пориви вітру) на території краю сталося аварійне відключення від електропостачання 26 населених пунктів у семи районах області: Кобеляцькому, Шишацькому, Чорнухинському, Великобагачанському, Лохвицькому, Глобинському та Полтавському. Знову по тривозі довелося піднімати 33 аварійні бригади ПАТ «Полтаваобленерго», які в спішному порядку відновлювали електропостачання в районах, постраждалих від природного лиха.

Негода на Полтавщині наробила багато лиха

30 червня на Полтавщині все залишалися відключеними від електрики 26 населених пунктів у Кобеляцькому, Шишацькому, Чорнухинському, Великобагачанському, Лохвицькому, Глобинському, Полтавському районах. Сильні зливи, яки без упину щедро заливали водою все навколо, підтопили і автомобільні шляхи, що значно ускладнило рух транспорту.

негода на Полтавщині
Пожежники ліквідують загоряння будинку від удару блискавки в с. Пізники Чорнухинського раойну. Фото ГУ ДСНС у Полтавській обл.

На жаль, не обійшлося і без жертв. 27 червня в с. Гриціївка Кобеляцького району в 66-річого чоловіка влучила блискавка, спричинивши смерть.

Уночі 30 червня (знову таки через розряд блискавки) загорілася садиба в с. Пізники Чорнухинського району. За повідомленням рятувальників, які виїхали на боротьбу з вогнем, червоний півень знищив 48 кв. м даху та балки перекриття, пошкодив і хатнє майно.

За даними ДСНС України, на 1 липня через грозу і пориви вітру було знеструмлено 74 населених пункти у Дніпропетровській області, у Київській – 29, Запорізькій – 3, Луганській – 30 населених пунктів. Через сильні опади та пориви вітру на Дніпропетровщині пошкоджені дахи дев’яти житлових будинків, будівлі дитячого табору й школи, повалено близько 150 дерев. У чотирьох районах Львівської області підтоплені 60 присадибних ділянок, 25 житлових будинків і 6 підвалів житлових будинків, пошкоджені дві дороги місцевого значення.

Також у восьми районах Івано-Франківської області підтоплені 190 приватних житлових будинків, 1324 присадибні ділянки, пошкоджені 8 автомобільних мостів і 1 пішохідний, зруйновані 5 автомобільних доріг місцевого значення…

Негода не оминула й Полтаву

У Полтаві на вул Кондратюка, 7 упало дерево й пошкодило балкон, кондиціонер, утеплення, вирвало москітну сітку. Про це повідомляє сайт Нromadske.poltava.ua

Жителі будинку нарікають на ЖЕО–2, на балансі якого перебуває будинок, та говорять: у їхньому дворі понад десять аварійних дерев. Вони неодноразово зверталися до комунальників і до посадовців Шевченківського райвиконкому щодо обрізання дерев, однак лише отримали відписки.

Олександр Брусенський