І знову ці підступні бурульки…

бурульки в Полтаві

Слідом за снігопадами, що додали чимало незручностей полтавцям і клопоту комунальникам, мешканців міста підстерігає інша небезпека — бурульки. Короткочасна відлига спричинила інтенсивне танення снігу на дахах, особливо на тих схилах, що орієнтовані на сонечко, тобто на південь.

У результаті на покрівлях і дахах утворилися сукупчення велетенських бурульок вагою в кілька десятків кіло. Уявіть собі, що може спричинити така крига-бурулька, якщо зірветься й полетить униз! Достатньо одного невеликого льодового «спису» вагою 2-3 кілограми, шо летить з висоти 15 метрів, щоб наскрізь продірявити людині голову!

бурульки в Полтаві
Бурульки на будівлі в м. Полтаві на вул. Небесної Сотні

Як боряться в Полтаві з бурульками

Комунальники реагують традиційно: розвішують поперек тротуарів на небезпечних ділянках червоні стрічечки. Причому піднімають їх на двометрову висоту. Очевидно, щоб не заважали перехожим. Мовляв, ми вас попередили, а там як хочете. Хочете — ходіть під бурульками, хочете — обходьте…

Та тільки як можна обійти небезпечну ділянку, якщо на краю тротуару — кучугури снігу, а вийти на проїжджу частину і рухатися нею теж небезпечно: там машини. Перейти на протилежний бік вулиці — так там таке саме коїться. А до бажаних дверей магазину  якихось 10 метрів. Може, пронесе? Була не була! Ризикнемо!

бурульки в Полтаві
Такі бурульки чекають на перехожих по вул. небесної Сотні в м. Полтаві

І ризикують. Біжать, пригнувши голову. А деякі неквапно проходять, як начебто нічого й не сталося. Інші взагалі не помічають ні попереджувальної стрічки, ні бурульок: ідуть, витріщившись у смартфон, замість того, щоб підняти голову вгору.

Згадався старий радянський фільм «Джентельмени удачі». Памятаєте, там один із героїв попереджає перехожих: «Эй, гражданина! Ты туда не ходи, ты сюда ходи. А то снег в башка попадёт. Совсем мёртвый будешь!»

То, може, й нам розставити на вулицях двірників із мегафонами: “Обережно, бурульки!”?

Сергій МИКОЛЕНКО.