Через напад на суддю Ларису Гольник у Полтаві спробували організувати мітинг

Звістка про напад на суддю Октябрського райсуду Полтави Ларису Гольник та її чоловіка І. Гавриленка не залишила байдужими полтавців. Сьогодні з цієї нагоди у обласному центрі провели імпровізований мітинг під стінами міськради.

Ініціаторами мітингу виступили окремі громадські активісти, які не позиціонують себе з якоюcь політичною силою. Правда, мітингу як такого не вийшло, адже до міськради у призначений час прийшли лише журналісти та поліцейські. Згодом прийшов і організатор мітингу Віктор Трофименко з кількома своїми однодумцями. За його словами, вдатися до акції його та його товаришів змусили останні події в Полтаві, де набуває обертів «правовий нігілізм» та безконтрольна поведінка влади, яка, на його думку, зневажає законними інтересами полтавців (див. відео). До того ж, у місті значно зросла злочинність. Підтвердженням цього є вчорашній напад на суддю Л. Гольник, котра зайняла принципову позицію при розгляді так званих корупційних справ, зокрема справи полтавського градоначальника Олександра Мамая.

Начальник відділу поліції Полтави полковник Олександр Терела, якого журналісти теж помітили біля міськради, також виклав представникам ЗМІ своє бачення ситуації навколо нападу на суддю, та розповів про те, що вже зроблено поліцією для розкриття злочину, про який дізалась уже вся Україна (див. відео).

«На даний час пригоду внесено за ч. 4 статті 296 (Хуліганство) в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Призначено кілька експертиз. Вилучені речові докази, два велосипеди, спортивну шапочку, яка також направлено на експертизу. Ми опрацьовуємо декілька робочих версій. Їх озвучувати не буду. На даний час триває збір інформації. Якщо з’являться деякі обставини, які вказували на суддівську діяльність судді, тоді буде змінено кваліфікацію. Призначено ряд експертиз – дактилоскопічна та інші, я не буду озвучувати. Їх декілька. Потім в даному квадраті були встановлені всі відеокамери, більше 20-ти, – розповів О. Терела. – На даний час ми збираємо всю інформацію, яка буде повністю опрацьована і потім можна говорити про висновки. Якщо ми не отримаємо корисної інформації з камер, будемо розширювати квадрати пошуку…».

Після закінчення спілкування з представниками ЗМІ та заяви щодо ситуації в Полтаві група організаторів мітингу вирушила до будівлі ГУ Нацполіції в Полтавській області, де передала керівництву свої вимоги щодо неупередженого розслідування нападу на суддю.

Олександр Брусенський

>Фото та відео автора