Чергова сесія Полтавської міськради: Олександра Шамоту виключили із складу депутатської фракції, підприємці запідозрили депутатів у маніпуляціях із порядком денним

сесія Полтавської міської ради

Сьогодні в обласному центрі відбулася чергова, вісімнадцята за ліком, сесія Полтавської міської ради сьомого скликання.

Сесія Полтавської міської ради, на яку прибули 32 депутати, і яку проігнорували депутати із фракції «Совість України», була відкрита секретарем Полтавської міської ради, в.о. полтавського міського голови Олександром Шамотою. Присутнім у сесійній залі – депутатам, запрошеним, представникам громадськості тощо, він повідомив, що згідно регламенту сесії, після обрання секретарем міськради, його виключено із складу депутатської фракції «Соціал-демократичної партії», яку він очолював. Замість нього керівником фракції обрали депутата Юрія Синяка.

На порядок денний сесії Полтавської міської ради було винесено шість десятків питань, які стосуються найважливіших питань життєдіяльності обласного центру. Про те, що це справді так, свідчили і зібрання попід стінами міськради та всередині її будівлі полтавців, які прийшли до депутатів по «справедливість». Ще за годину до початку сесії увагу полтавців, які проходили та проїжджали повз будівлю міськради, привернула велика група протестувальників, які там зібралися…

сесія Полтавської міської ради
Колектив Полімпексу вийшов на акцію протесту

«Полімпекс» зову лихоманить або чому на сесію Полтавської міської ради прийли протестувальники

сесія Полтавської міської ради
Олександр Лещенко: “Люди не хочуть, щоб рішення щодо Полімпексу ухвалювали кулуарно…”

Зокрема, біля двох сотень торговців та власників торговельних місць з найкрупнішого у Полтаві речового ринку «Полімпекс». Громадський активіст Олександр Лещенко, котрий керував акцією «полімпексовців», розповів представникам ЗМІ, що люди вийшли на вулицю, щоб не допустити включення до порядку денного питання, яке може докорінно змінити ситуацію на ринку, який вже кілька років поспіль лихоманить від судових перегонів за право володіти земельною ділянкою під ринком. Сесія Полтавської міської ради повинна розглянути їх питання.

«Тут зібралися представники територіальної громади, які працюють на ринку «Полімпекс». Вони об’єдналися для того, щоб відстояти своє місце роботи. Вимоги: щоб місце їхньої роботи за адресою Європейська,34-а, де розташовано ринок, залишалася в комунальній власності, – пояснив О. Лещенко. – Якщо міська влада не в змозі управляти ринком, то вони створять своє підприємство – юридичну особу, і будуть порядкувати на ринку. Земля попід ринком належить територіальній громаді, і саме вона має право вирішувати її долю.

Попереджувальна акція була вже два дні тому, до підприємців виходив секретар міськради Олександр Шамота, гарантував, що питання передачі землі під ринком в приватні руки не буде виноситися на сесію, але люди сюди прийшли і сьогодні. Бо не вірять, що питання «Полімпексу» в порядок денний таки не внесуть з голосу», після чого депутати швидко ухвалять рішення. Наразі ж, землю під ринком хочуть знову передати у приватну власність ПАТ «ПОЛІМПЕКС». Фірма знаходиться у власності родини очільника Полтавської ОДА – його дружини Світлани та брата Володимира…».

Сесія Полтавської міської ради під «градусом»: у Полтаві хочуть закрити магазини «Градус»?

А в середині самої міськради, перед дверима сесійної зали, свої плакати розгорнули представники підприємства «Полагропром». Біля десяти людей теж прийшли для того, аби відстояти свої робочі місця та не дозволити знищити магазини «Градус», які недавно відкрилися в Полтаві. Правда, не всі, а лише тільки ті, які недавно були збудовані, як тимчасові споруди. А вже потім їм присвоїли поштові адреси. Це зробила ще «стара» влада обласного центру, коли міськрадою керував О. Мамай. «Нова» влада, яка його достроково відсторонила від посади, зажадала ревізії попередніх рішень, і скасування сумнівних постанов. У тому числі, щодо узаконення мережі магазинів «Градус». Протестувальники вірять, що сесія Полтавської міської ради може вирішити їх питання.

 сесія Полтавської міської ради
Представники підприємства «Полагропром» на сесії міської ради з вимогою не закривати магазини “Градус”

«Нам кажуть, що магазини «Градус» чомусь вже не виписуються в архітектуру Полтави, і їх хочуть закрити – на Браїлках, вул. Зіньківській, Гожулянській…, – розповів «ПП» один із учасників акції Антон. – Ці магазини було зведено на законних підставах, є всі дозвільні документи, наш директор платить всі податки тощо. Рішення про закриття «мережі магазинів «Градус» вже обговорювалося, і в пакеті сьогодні може бути винесено в сесійну залу… Місто втратить півсотні робочих місць, надходження від податків, які сплачує «Полагропром»… Кому це вигідно?».

Так сьогодні, 19 жовтня, проходила чергова вісімнадцята сесія Полтавської міської ради сьомого скликання.

Олександр Брусенський

Фото автора.