Черговий «подарунок» від влади: посуворішали правила призначення субсидії

призначення субсидії

27 квітня Кабінет міністрів вніс зміни до Програми призначення субсидії, які запроваджуються вже з 1 травня. Правда, щоб люди відчули шок не відразу, а трохи звиклися з думкою, що на субсидію їм розраховувати не варто, перерахунок відбудеться з наступного опалювального сезону. Як заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, приблизно 15–20% тих, хто сьогодні отримує субсидії, можуть втратити право на пільги.

Нові правила призначення субсидії: що потрібно знати

Під гарячу руку держави передусім потраплять ті, хто не має роботи. Урядовці переконані, що всі вони працюють у тіні й отримують захмарні неофіційні виплати. Тому безробітним органи соціального захисту рахуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів (5286 грн). А ще у Кабміні пропонують безробітним стати на облік у центрах зайнятості. Певно, урядовцям невтямки, що термін перебування на обліку обмежений, а от знайти роботу не так просто.

призначення субсидії

Також серед найбідніших українців шукатимуть і «відфільтровуватимуть» багатіїв. Окрім тих, хто задекларує покупки на 150 тис. грн, субсидію не призначатимуть родинам, які мають у власності транспортний засіб (авто), вік якого не перевищує 5 років (не рахується мопед та авто, наданого органом соцзахисту населення).

Також на призначення субсидії впливатиме площа житла. З 1 травня субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей).

Варто врахувати, що з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв. м площі.

“Змінюється порядок призначення субсидії на понаднормову площу житла: норма може бути збільшена не більш ніж на 30%”, – сказано в повідомленні КМУ.

Позитивні зміни в правилах призначення субсидії

Внутрішньо-переміщені особи тепер матимуть змогу оформити субсидію без договору оренди житла: на підставі заяви й декларації, із зазначенням складу домогосподарства. “Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії”, – пояснили у департаменті.

Спрощено також процедуру призначення субсидії для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати документи громадян для оформлення субсидії та передавати їх органам соцзахисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Також уряд проводитиме преміювання домогосподарств за економне використання ресурсів за підсумками опалювального сезону, що завершився. “Під монетизацію підпадають заощаджені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. Це майже 700 гривень у грошовому еквіваленті. Субсидіантам потрібно до 1 вересня звернутися із заявою в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої виплачуватиметься грошова винагорода за енергоефективність”, – заявили у КМУ.

Інформацію про економне споживання кожен отримувач субсидії може перевіряти у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Спосіб отримання коштів субсидіант визначає самостійно.

На думку уряду нові правила призначення субсидії дозволять державі краще зорієнтуватися, хто із споживачів справді потребує пільг, і чи не є завищеними соціальні нормативи споживання.

Зінаїда Матяшова

(За матеріалами інтернет)