Чиновники проти гімназистів: мурал із зображенням Шевченка-супергероя прикрасить стіну Диканської гімназії?

мурал

Позиція директора департаменту будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА Тимофія Голбана не змінилася. Мурал, присвячений Т.Г. Шевченку, попри численну критику цього проекту буде прикрашати стіни Диканської гімназії.

У розмові з кореспондентом «ПП» Т. Голбан підтвердив свої наміри щодо реалізації задуму художників, яким доручив створення ескізу муралу та втілення його в життя. Правда, посадовець погоджується з тим, що ескіз, який представили широкому загалу, потребує доопрацювання.

«То був ескіз… Звичайно, в такому вигляді він не залишиться. Принцип залишиться той же самий, але мурал буде перероблено…», – констатував Т. Голбан.

Розкрив він секрет вибору художників, яким довірено втілити в життя амбіціозний проект – Янки Похилько та Олександра Фастовця.

«Художники – мої знайомі. Я бачив їхні роботи. І ескіз готували вони…», – уточнив керівник департаменту.

Мурал буде: департамент будівництва не рахується з думкую керівництва гімназії

Чи обговорював Т. Голбан ідею створити мурал з керівництвом Диканської гімназії, і як і навчальному закладі ставляться до його проекту?

«Яка позиція керівництва гімназії? Не знаю! Ми же ще нічого не зробили… Мурал там буде! Його ескіз виправлять…», – запевнив Т. Голбан.

Редакція зв’язалася з директором Диканської гімназії Надією Горячун і поросила прокоментувати ситуацію навколо спірного муралу.

«Знаєте, коли в гімназії дізналися про цей проект, стався буквально соціальний вибух: я щодня отримувала до 200 телефонних дзвінків від обурених не лише батьків наших учнів, але й жителів райцентру, котрі протестували проти наміру намалювати на стіні гімназії Т.Г. Шевченка в такому вигляді. Це не художній малюнок, а, вибачте, «зеківська» татуїровка, – не добирала через обурення слів директорка навчального закладу. – До того ж, наша гімназія носить імя М.В. Гоголя. До чого нам цей витвір «мистецтва»?

мурал

Колектив гімназії, батьки тощо дуже обурені наміром розмістити на нашому навчальному закладі цей мурал, який не лише геть позбавлений будь-якого художнього смаку, але й порочить світле імя генія українського народу. Я й надалі опиратимусь цій ініціативі, яка народилася десь в кабінетах без узгодження з колективом гімназії, та батьківською радою. Якщо такий спотворений образ Шевченка справді потрібно мати в славетній Диканці, хай намалюють цей мурал на стіні райдержадміністрації або районного Будинку культури…».

Олександр Брусенський