Члени банди, які терирозували жителів кількох районів Полтавщини, отримали 13 та 15 років в’язниці

члени банди

«ПП» вже розповідала своїм читачам про те, як члени банди грабували й тероризували людей на території кількох областей та вбили жителяя села Василівка Полтавського району. Сьогодні стало відомо про вирок, який душогубам виніс Київський районний суд Полтави.

Про це повідомили в прокуратурі Полтавської області з посиланням на прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Полтавської області Бориса Селькіна.

«Вироком Київського районного суду Полтави засуджені 4 осіб, які упродовж 2016 року на території Новосанжарського, Полтавського, Кременчуцького, Кобеляцького, Пирятинського районів області вчинили 9 злочинів, з яких 3 розбійні напади, поєднані з проникненням у житло, та вбивство – у складі організованої злочинної групи… члени бандиПідшуковуючи населені пункту з кількома «шляхами відходу», зазначені особи звертали увагу на окремо розташовані будинки. Пізно ввечері згідно раніше розробленого плану та розподілених ролей учасники групи з використанням засобів конспірації (масок, рукавичок), спеціально пристосованих пристроїв для нанесення тілесних ушкоджень (біт, ломів), вогнепальної зброї (бойових пістолетів, обрізу мисливської рушниці, гранат) проникали на подвір’я домогосподарств та в будинки. Розбиваючи віконне скло або відключаючи світло, нападники таким чином «виманювали» потерпілих на вулицю. З метою подолання опору вони били і зв’язували господарів осель. Погрожуючи, вимагали віддати гроші та матеріальні цінності. Награбоване злочинці здавали до ломбардів Києва, а кошти розподіляли між собою і витрачали на власні потреби». Відомо, що у листопаді 2016 року нальотчики – члени банди скоїли вбивство та два розбійні напади у с. Василівка Полтавського району.

члени бандиДії злочинців кваліфіковані за ст. 257 (бандитизм); ч. 3 ст. 187 (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчинила розбій, поєднаний із проникненням у житло); ч. 4 ст. 187 (розбій, вчинений організованою групою, особою, яка раніше вчинила розбій, поєднаний із проникненням у житло); ч. 2 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб); ч. 3 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням в інше приміщення чи сховище); п. 9 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене з метою приховати інший злочин) КК України. Організатор, який співпрацював зі слідством, засуджений до 13 років позбавлення волі, інші члени організованої злочинної групи – до 15 років. У трьох із них конфісковане майно.

Олександр Брусенський

Фото прес-служби прокуратури Полтавщини