Як вивести на спільну орбіту «дві різні планети». Це не про космос, а про чоловіків і жінок

чоловіки і жінки

Такі різні чоловіки і жінки. Про відмінності між хлопчиками й дівчатками найдопитливіші та найвідвертіші з нас дізнаються ще в дитячому садочку. Погодившись продемонструвати свої геніталії, навзамін можна побачити та-а-ке…

Це, звичайно, головна відмінність між статями, але далеко не єдина. Чоловіки і жінки надзвичайно різні за способами сприйняття світу, емоціями, психікою тощо. Але нам про це не говорять! Натомість розповідають про рівність у правах та гендер. Тож і недивно, що під час сімейних конфліктів часто лунає: «Ти мене не розумієш!» Ми дорікаємо цим своїй половинці й страшенно ображаємося, а дарма. Адже насправді ми теж не розуміємо ЇХ.

Сподіваємося, що цей матеріал допоможе правильно реагувати на поведінку представників протилежної статі. І уникнути конфліктів у стосунках.

Чоловіки і жінки: приголомшливий результат дослідження

Досліджуючи мозок, учені нарешті знайшли справжню причину стереотипних відмінностей у жіночій та чоловічій поведінці. Виявилося, що жіночий та чоловічий мозок влаштовані абсолютно по-різному. Неврологи використовували МРТ, щоб вивчити мозок 1000 добровольців. Відмінності виявилися настільки глибокими, що жіночу та чоловічу стать можна практично вважати окремими видами.

Так склалося еволюційно, що чоловіки сильніші від жінок фізично, беруть на себе більшу відповідальність. Щоб висувати перед собою глобальну мету, треба бути впевненим, що ти її досягнеш. Жінки не здатні цього робити. Це стосується й війн, коли йдеться про загибель мільйонів людей. Жінка не може братися за такі справи, адже покликана створювати світ, а чоловік за своєю природою агресор. Якби не було цієї рівноваги, світ би зник. А жінки його рятують.

Серед чоловіків більше ідіотів і геніїв

У чоловіків, навіть геніїв, працює переважно одна півкуля, і тому в них у чомусь обмежений діапазон розвитку. У жінок же при меншій масі мозку гармонійніше функціонують обидві півкулі й обширніші асоціативні зв’язки. От чому вони пристосованіші до життя і, очевидно, мудріші, швидко навчаються. Мабуть, щоб зберегти цивілізацію, необхідно заклик «Бережіть чоловіків» доповнити ще одним: «Бережіть жінок і прислухайтеся до них».

чоловіки і жінки

Якщо провести однакові тести з точних наук між представниками обох статей, зокрема з математики, то чоловік набирає на 4-5 балів більше. У гуманітарних та природничих науках чоловіки поступаються жінкам. Відмінність мозку полягає в тому, що більшість чоловіків правопівкульні, тобто в них активніше задіяна права півкуля головного мозку. І діапазон тут величезний: від повного ідіотизму до геніальності. Тоді як жінки працюють двома півкулями. При цьому серед них зустрічається менше як ідіоток, так і геніїв.

Зате розумних у практичному плані жінок значно більше, ніж чоловіків. Фірми, якими керують жінки, працюють стабільніше. Чоловіки ж можуть привести якусь справу або до великого розквіту, або до краху. Вони більше здатні до ризику.

По-суті, це значить, що чоловіки сильніші й кращі в координації та просторовій свідомості. Жінки ж інтуїтивніші, мають сильніший емоційний інтелект та кращу пам’ять на слова й обличча.

Плач немовляти − лише для жінок

Молодій дружині варто знати, що більшість батьків-чоловіків не симулють, коли говорять, що не чують дитячого крику. Італійські вчені відсканували жіночий та чоловічий мозок під час слухання галасу голодної дитини і виявили, що активність у головному мозку жінок стрімко скорочується на двох ділянках, які відповідають за «думкоблукання» та мріяння. Тож жінки отримують команду «діяти зараз», і плач виходить на перше місце, примушуючи їх бігти на плач своєї дитини, у той час як її партнер, скажімо, прилип до екрана, де триває футбольний матч.

чоловіки і жінки

Чоловіки справді не розуміють жінок

Ще одна риса, яка дуже дратує жінок, це чоловіча байдужість до мінливих емоцій своєї партнерки. За даними німецьких психіатрів, очі − справжнє вікно жіночої душі. «Вони залишаються найбагатшим джерелом соціальної інформації для аналізу психічних станів інших», − стверджує дослідник Борис Шиффер.

Натомість чоловіки можуть інтерпретувати жіночі емоції, дивлячись їй в очі, лише наполовину. Чоловіки виявилися гіршими також у згадуванні облич. Жінки ж, здається, роблять це автоматично.

Мозок − це такий головний біль…

чоловіки і жінки

Стало також відомо, що чоловіки і жінки відчувають по-різному головний біль. Серед тих, хто страждає на постійний головний біль, більше жінок. Їх також удвічі більше, коли йдеться про мігрень. Нещодавнє дослідження мігрені у Гарвардській медичній школі припускає, що жіночі й чоловічі мігрені − взагалі різні речі.

Емоції відіграють набагато більшу роль у підсиленні інтенсивності больових відчуттів у жінок. І справа тут не в різниці у хімії жіночих та чоловічих больових відчуттів. Швидше за все жінки просто більше непокояться від болю, який відчувають.

Застуда у чоловіків протікає складніше

Чоловіки тяжко переносять звичайну застуду, кашель. Виявилося, що в них є додаткові рецептори, які сприймають больові відчуття інтенсивніше. Тобто великий чоловік незначну застуду сприймає як велику трагедію, тоді як жінка на це не звертає особливої уваги. Чоловік не витримує крововтрати, болю, хоча й запрограмований на війну. При однакових крововтратах жінка виживає, а чоловік, як правило, помирає.

Відчуття болю (не лише головного) в жінок значно гостріше. Больові симптоми в них проявляються значно швидше. Вони емоційно забарвлені. Але в цілому жінки більш адаптовані до больових синдромів, ніж чоловіки. Коли в чоловіка щось болить, жінка до нього має ставитися, як до слабшого.

Стрес по-різному впливає на чоловіків і жінок

Чоловіки і жінки по-різному реагують на емоційний біль. У чоловіків це відчуття викликає бажання боротися або втекти, у той час як жінки швидше за все приймають проблему й примиряються з нею. Учені вважають, що такі відмінності пов’язані з мигдалиною, яка відповідає за стресові реакції.

Професор Каліфорнійського університету Ларрі Кехілл каже, що мигдалеподібне тіло в чоловіка активізується у правій півкулі, відповідальній за гнів. У жінки ж підключається ліва півкуля, яка регулює емоції й самосвідомість.

«Клінічні експерименти показують, що самотність провокує стрес більше, ніж будь-який інший фактор, особливо серед чоловіків, − розповідає німецький учений, автор книги «Наука щастя» Стефан Кляйн. − Самотність − це тягар для мозку і тіла. Його результатом стає занепокоєння, безлад у думках і почуттях (наслідок роботи гормонів стресу) і ослаблення імунної системи. В ізоляції люди стають сумними і хворими».

Тож не варто засуджувати чоловіка, який після втрати коханої намагається знайти їй заміну.

У стані стресу чоловіки хочуть вийти на пробіжку чи лишитися на самоті. Натомість жінки прагнуть поговорити із друзями. Таким чином, наука підтверджує те, що чоловіки і жінки є справді протилежними полюсами.

Бажання «а поговорити» у жінок закладене природою

Чоловік не може довго спілкуватися. Жінка за день у середньому використовує 20 тисяч слів, чоловік лише 7 тисяч. Під час досліджень на МРТ з’ясувалося, яка ділянка мозку під час розмови починає світитися на екрані. Виявляється, що в деяких жінок мовні центри є в обох півкулях.

Різне сприйняття гумору теж пов’язане з емоціями. Для чоловіка важливим є кінцевий результат, а жінки вкладають у сказане емоції.

 

Із депресіями чоловіки і жінки теж справляються по-різному. Причому жінки впадають у депресії значно частіше. Проте чоловіки в цьому плані теж не залишені поза увагою. У них частіше трапляється шизофренія і хвороби Паркінсона та Альцгеймера. Жінка може себе накручувати на рівному місці. Є в них схильність до видумування. Через накручування себе на негатив у жінок у десятки разів більше спроб суїцидів. Тільки спроб. Чоловіки ж суїциди частіше доводять до завершення. Отож чоловік має бути домашнім психотерапевтом для дружини. Але таких небагато, усього відсотків 20.

Обіймайтеся, щоб зміцнити сімейні стосунки

Під час коротких обіймів у жінок виділяється гормон окситоцин, який викликає довіру до тієї людини, з якою вона обіймається. Треба знати, що в жінок тактильні відчуття в 10 разів сильніші, ніж у чоловіків. Тому пестливий дотик для жінки дуже важливий.

Узагалі до конфліктів більше схильні чоловіки. Якщо жінки надають перевагу вербальному спілкуванню, то чоловіки, трохи поговоривши, переходять до бійки. Якби всі вони розуміли, що жінка просто емоційніша, з нею не треба йти на конфлікт, то ладу в сім’ях було б більше. Жінку можна заспокоїти доторкнувшись, попестивши − і настане мир. Самій жінці в спокійному стані варто розповісти про особливості своєї поведінки. Розумний чоловік сприйме це правильно і наступного разу зуміє погасити сварку. Жінка це теж зрозуміє, ще й подякує. Та є ситуації, коли й жінка не повинна зачіпати чоловіка. Не порівнюйте його ні з ким. Ніколи не кажіть йому, що він гірший від сусіда, родича чи, не дай Боже, вашого попереднього партнера. Захоплюйтесь уміннями та досягненнями своєї другої половини.

Джон Грей, автор бестселера «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери», зазначав: «Коли чоловік і жінка пам’ятають про відмінності, що існують між ними, і ставляться до цього з розумінням та повагою, тоді є шанс, що їхнє кохання розцвіте пишним цвітом». І додавав: «Чоловіки в суперечках відстоюють своє право бути вільними, жінки – своє право на переживання. Чоловіки хочуть свободи , жінки – розуміння».

Заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України Віталій Цимбалюк теж виводить формулу подружнього життя: «Чоловіки і жінки −це дві різні планети. Господь Бог вирішив, що вони мають жити разом і дав певні закони, як це робити. Якщо ж закони порушуються, то щоб урятувати сім’ю, необхідно намагатися зрозуміти один одного. Тільки знання особливостей чоловіка і жінки і взаєморозуміння допоможуть уникнути розриву».