Чому Львів потопає у смітті?

Як відомо, вже майже рік із давнього Львова не вивозять сміття. Через що вулиці історичного міста буквально засипані непотребом. Останніми днями до цієї теми повернулися вже на урядовому рівні, намагаючись розібратися в ситуації. Львівській градоначальник Андрій Садовий при цьому заявив, що ситуація у місті із вивезенням сміття вже не лише катастрофічна, але «мегакатастрофічна» і будь-якого дня у Львові до нестерпного смороду може додатися інфекційна епідемія. При цьому він наголосив, що «сміттєва блокада» має політичне підґрунтя і вигідна столичній владі…

На підтвердження зусиль львівської влади, яка за будь-яку ціну пране домовитися з іншими регіонами про прийняття львівського сміття, на сайті Львівської міськради (city-adm.lviv.ua) навіть розмістили інформацію про те, скільки разів львів’янам відмовляли в інших регіонах і не хотіли приймати «їхнє» сміття. Є у тому переліку і Полтавська область. Зокрема, з Полтавщини до Львова направили 13 відмов з міських рад щодо неможливості прийняття їхнього сміття на території області. Відмови А. Cадовому надійшли від Полтавської ОДА, Полтавської обласної ради, Гадяцької, Глобинської, Горішньоплавнівської, Заводської, Карлівської, Кобеляцької, Кременчуцької, Лохвицької, Миргородської, Пирятинської та Хорольської міських рад. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради. Причини відмови різні. Більшість – через переповненість місцевих сміттєзвалищ. Приміром, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло написав таке:

«За даними проведеної у 2016 році інвентаризації місць видалення відходів Полтавської області, понад 98% сміттєзвалищ створені й функціонують без належного проектного обґрунтування та експлуатуються при відсутності необхідного інженерного забезпечення та моніторингових досліджень їх впливу на довкілля. Зокрема, звалище твердих побутових відходів м. Полтави, що знаходиться в с.Макухівка та експлуатується з 1953 року, переповнене і потребує рекультивації та санації території».

Попри відмову, як відомо, до Полтавщини нелегально таки було завезено важковаговими фурами сміття із Львова, яке розвантажували у лісосмугах, покинутих об’єктах або на сміттєзвалищах тощо.

Скачать (PDF, Неизвестный)

Олександр Брусенський

Фото з інтернету