Чому на Полтавщині загальмувала урядова програма «Доступні ліки»?

програма «Доступні ліки»

Широко розрекламована урядова програма «Доступні ліки» по забезпеченню українців безкоштовними, або частково безплатними медикаментами, на Полтавщині знову дала збій. Про що редакцію «ПП» інформують її читачі.

Зокрема, жителька Полтави Тетяна Вікторівна Кочубей розповіла, що вже два тижня не може «отоварити» рецепт лікаря, який виписав їй ліки за урядовою програмою «Доступні ліки». Жінка, яка потребує медикаментів для лікування гіпертонії, за її словами, «оббігала» кілька аптек в обласному центрі, але скрізь їй відповідали, що ліків, які їй виписали, немає. До речі, урядова програма «Доступні ліки» на Полтавщині вже давала збій.

Програма «Доступні ліки» в Полтавській області отримала значне фінансування

Ситуацію із забезпеченням доступними ліками жителів обласного центру і Полтавщини в цілому для «ПП» прокоментував заступник голови директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

– Справді, така ситуація нині виникає. Причина – «технічна»: відбулися зміни у визначенні розпорядників коштів, які виділено на реалізацію урядової програми «Доступні ліки». Кошти до аптек досі надходили через Центральні районні лікарні, або через Центр первинної медичної допомоги. Зараз розпорядником цих коштів є районні державні адміністрації. І ми повинні визначитися із зміною в русі грошей.

Тобто, це тимчасовий збій в забезпеченні полтавців доступними ліками… Зміни в програмі відбулися десь пару тижнів тому. Ми одразу розіслали всім керівникам необхідні повідомлення, попередили про зміни тощо. Тобто, ми цим питанням займаємося і спробуємо позитивним чином вплинути на ситуацію. І на нашу владу, щоб там швидше вирішили цю проблему і полтавцям знову почали в аптеках відпускати по рецептах доступні ліки. До речі, грошей, які виділено на програму «Доступні ліки» в області достатньо…

Олександр Брусенський

На фото Ю. Курилко.

Фото автора.