Чорбівський чародій

Григорій Мокрий - роботи автора

Саме так можна охарактеризувати жителя с. Чорбівка Кобеляцького району Григорія Івановича Мокрого. Він пише живописні картини, майстерно виготовляє столи, табуретки, сувеніри. А ще Григорій Мокрий віртуозно грає на гітарі, написав  кілька пісенних текстів  для  землячки, заслуженої артистки України Тетяни Садохіної.

Його малюнки і вірші для дітей гідно оцінили Любов та Оксана Куторжевські. Вони  надрукували  про нього статтю в журналі «Рідний край», що видається Полтавським педагогічним університетом.

Григорій Мокрий та його роботи
Роботи митця

Крім цього, дослідниці творчості митця видали книжечку «Інноваційний спектр поезій Григорія Мокрого» з його творами: «У війні нема потреби», «Вогонь душі», «Славні молоді роки», «Гуси», «Сімейний Петько», «Іменини у Дарини» «Нева» та іншими.

– З  ініціативи односельців та за їх підтримки  облаштовую дитячий майданчик для сільської дітвори, – розповідає Григорій Мокрий. – Хочемо встигнути до Дня села.

Батьківська садиба охайна,  тут багато зроблено руками героя цього нарису. Відчувається художній  смак.  Роблю кілька фото. Цікавлюся  «Пірамідою» – це така дерев’яна споруда на подвір’ї.

– У ній гарно відпочивати, спілкуватися, – розповідає Григорій Іванович. – Помітив, що вода, поставлена всередину піраміди, набуває цілющих властивостей… А це мені принесли коріння з дерева, й ось що з нього вийшло.

Григорій Мокрий продовжує ділитися з людьми скарбами свого серця

Григорій Мокрий
Григорій Іванович Мокрий

У його руках усе оживає, набуває неповторної краси. Григорій Мокрий 25 років працював рекламістом у Дніпрі. Тепер ось повернувся в рідне село. Він багато читає, особливо історичні книжки. Він зібрав, зберіг, упорядкував і підготував до видання  патріотичні твори свого земляка Віталія Андрійовича Дейнеки, написані ще в радянські часи. Тоді вони через сміливість та відвертість автора не пройшли цензури.

Любов до батьківщини, до рідного краю, до найрідніших людей простежується й у поетичних творах самого Григорія Івановича: «Надвечір’я», «Моє село», «Ворскла», «Пісня про Полтаву», «Росте бур’ян», «На чужині», «Весняна». Дуже цікаві його пісенні тексти: «Прадідівська хата», «Я радію цій весні», «У моєму садку»,  «У дворі розцвітає вишня».   Рідкісний талант чорбівського митця  вилився у віршики для  дітей: «Зайчик Руся», «Їжачок», «Хрячок-дивачок», «Мишка», «Ласуні», «Каченята», «Телятко Му», «Котик», «Тобик».

Григорій Мокрий - роботи митця
У його руках все оживає

Ось так багато талантів має Григорій Мокрий. Недарма ж кажуть, що талановита людина талановита в усьому.

Леонід МИТЬКО,

голова ГО «Кобеляцький краєзнавець»

Фото автора