«Чотири градуси», або 20 днів безплатного кіно у Полтаві

кіно

У Полтавців з’явилася унікальна можливість поринути у світ творів мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Його організатори планують ще цього року відвідати із документальними стрічками, крім Полтави, понад 200 українських міст і містечок, пропонуючи їхнім мешканцям документальні стрічки авторів та режисерів багатьох країн світу. Реалізувати амбітні плани організаторам фестивалю допомагає Посольство Швеції в Україні.

17 листопада у Полтаві журналістам на прес-конференції «мандрівні» документалісти розповіли про завдання фестивалю, стрічки, які кіно вони демонструватимуть, та їхніх авторів тощо. У рамках цьогорічного фестивалю, крім фільмів про права людини, чільне місце відведено показам документальних стрічок на тему екології. Тож лейтмотивом показу стала рубрика «Чотири градуси».

«Гасло фестивалю «Чотири градуси» відображає проблеми, які виникли для людства у зв’язку з щорічним потеплінням клімату на Землі – пояснила учасникам прес-конференції Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України. – За прогнозами екологів, саме на стільки зросте температура на Землі до кінця століття, що спровокує чимало негативних природних процесів. На жаль, далеко не всі розуміють згубність цього. Тож документальні фільми, які показуватимуть у рамках фестивалю, допоможуть осягнути масштаби проблеми…».

Крім Полтави, де документальні фільми безплатно демонстратуватимуть із 20 листопада до 10 грудня, документалісти організують їх показ і в Гадячі, Лубнах та Пирятині. Кременчужани також матимуть змогу переглянути фільми Міжнародного фестивалю Docudays UA. В обласному центрі фільми можна буде переглянути в обласній бібліотеці ім. І. Котляревського, бібліотеці для дітей та юнацтва ім. О. Гончара, центральній міській бібліотеці (вул. Алмазна, 6/11), Полтавській філії Суспільної служби України (Соборний майдан, 15), Галереї сучасного мистецтва (вул.. Монастирська,3), бібліотеці-філіалі №2 (вул. Небесної Сотні, 61).

Олександр Брусенський

Фото автора.

Для збільшення зображення –
натисніть на фото