Чума свиней: під Полтавою умертвили і спалили 1129 свиней

чума свиней

Африканська чума свиней продовжує свої переможні «жнива» на Полтавщині, забираючи життя сотень і тисяч п’ятачків і хрюшок.

На території області продовжуються карантинні заходи, пов’язані з виявленням 13 березня 2018 року на території ДП «Дослідне господарство «Степне» Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України (село Степне Полтавського району) спалаху африканської чуми свиней (АЧС). Того дня там виявили кількох загиблих поросят, інфікованих вірусом АЧС. Рішенням райради на прилеглій до села території було встановлено 40-денний карантин.

Африканська чума свиней знищила всіх тварин ДП «Степне»

Але цим не обмежилися. Як повідомив «ПП» керівник ГУ Держпроспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, з метою недопущення поширення пошесті АЧС, в господарствах дослідного інституту умертвили всіх свиней. Загалом – 1129 тварин племінного поголів’я, а їхні туші спалили.

«Наразі там закінчують проводити дезінфекцію та очистку приміщень свиноферми, – розповів Г. Пікуль. – Наразі в Степному проводиться подвірний обхід для обліку свинопоголів’я та нагляду за його станом. На сьогодні нові випадки захворювання на АЧС там не зареєстровано…».

Про вилучення свиней з домогосподарств та їхнє знищення поки не ідеться, запевнив керівник обласного управління Держпродспоживслужби. Наразі вже діє нова інструкція щодо таких ситуацій, яка передбачає щоденний моніторинг ситуації в зоні карантину.

«Дослідне господарство «Степне» – державне підприємство, де було порушено вимоги щодо закритого режиму та біобезпеки господарства, тому про грошову компенсацію наразі не ідеться…, – уточнює Г. Пікуль. – у нас уже є акт епізоотичного обстеження господарства, в якому вказані недоліки, які вони допустили в своїй роботі: недотримання закритого режиму, доступ на господарство бродячих котів і собак, які можуть розносити захворювання тощо. Щодо безпеки кормів, то це питання ще вивчаємо… Також реалізували молодняк своїм працівникам, що заборонено. Адже вони не можуть тримати вдома свиней, бо наражають на небезпеку все підприємство…».

Олександр Брусенський