За сприяння «U-LEAD з Європою» в Білоцерківці врочисто відкрили Центр надання адміністративних послуг

ЦНАП у Білоцерківці

Разом із першим снігом, що випав 3 грудня, вперше гостинно відкрив двері новий ЦНАП у БІлоцерківці (Центр надання адміністративних послуг). З нагоди цієї урочистої події біля приміщення, де колись працювало стаціонарне відділення лікарні (воно кілька років стояла пусткою ), зібралися жителі села, представники громади, депутати й поважні гості. Білоцерківська ОТГ стала однією з перших серед 600 територіальних громад і малих населених пунктів, де за Програмою «U-LEAD з Європою» був реалізований цей проєкт. Покращення якості надання адміністративних послуг, як відомо, є одним із ключових елементів успішного процесу децентралізації в Україні, підвищує доступність та ефективність надання послуг населенню на місцевому рівні.

Задум створити ЦНАП у БІлоцерківці належав голові Білоцерківській ОТГ Іванові Васильовичу Лещенку.

— Коли чотири роки тому, — говорив у своїй промові до присутніх І. В. Лещенко, — ми вперше однією дружною сім’єю розпочали свою роботу як об’єднана територіальна громада, постало питання допомогти кожному мешканцю у вирішенні елементарних життєвих проблем: заплатити за комуналку, оформити шлюб, зареєструвати земельну ділянку, змінити місце реєстрації, одержати консультацію нотаріуса тощо. Довелося прийняти на роботу перших працівників-реєстраторів. Пізніше було оголошено конкурси з міжнародною підтримкою стосовно створення ЦНАП у БІлоцерківці, але в першу фазу ми не потрапили. Та доля звела мене в Києві з Ольгою Іванівною Каленіченко, координаторкою проекту «U-LEAD з Європою». І відтоді за підтримки області справи пішли вгору. Сьогодні ми маємо повноцінну структуру, яка вкрай необхідна всім жителям нашої громади.

ЦНАП у Білоцерківці
Виступає Білоцерківський сільський голова І. В. Лещенко.

Сільський голова щиро подякував всім працівникам, які долучилися до створення ЦНАП у БІлоцерківці, побажав усім добробуту, мирного неба і натхненної праці на благо громади і всієї України. І звернувся до тієї команди, яка буде працювати в новому ЦНАП:

— Будь-яку будівлю наповнюють люди. Наповнюють своєю працею, своєю любов’ю і добром. Тож від вашого професіоналізму, уміння, тактовності й делікатності залежить, чи прийдеться до душі нашим жителям ця структура. Я хотів би, щоб у цій будівлі всі працівники й відвідувачі відчували комфорт і затишок, щоб тут панувала атмосфера людяності і ділової співпраці.

ЦНАП у Білоцерківці
ЦНАП у Білоцерківці відкривали з музикою та піснями.

ЦНАП у БІлоцерківці – це комфортні умови обслуговування та нові робочі місця

Вітаючи присутніх із визначною подією в житті громади, Ольга Каленіченко зазначила, що відкриття ЦНАП є підтвердженням правильності шляху, яким іде Білоцерківська ОТГ. Бо комфортні умови обслуговування громадян з цивільних, правових та інших питань свідчать про європейську орієнтацію України в цілому. В ЦНАП у БІлоцерківці є робочі місця не лише для працівників, а й для відвідувачів. Віднині кожен житель громади може самостійно сісти за комп’ютер та передати покази лічильників за електроенергію або газ, оплатити комунальні послуги тощо.

— Не треба тепер вам їздити в районний чи обласний центр, — проголошувала О. І. Каленіченко. — Ви можете отримати всі послуги тут. А працівники Центру вам у цьому допоможуть. І нададуть підтверджуючі документи.

Наприкінці свого виступу координаторка проєкту подякувала керівництву громади за активне партнерство і висловила сподівання, що створення ЦНАП — це лише початок роботи ОТГ з міжнародною технічною допомогою.

ЦНАП у БІлоцерківці
На відкриття ЦНАП у БІлоцерківці зібралося чимало жителів громади.

А далі присутнім представили працівників новоствореного ЦНАПУ: Олега Власенка, Наталію Нечитайло, Руслана Слончака, Тетяну Нечай, Віту Плаксюк, Зою Зленко, Наталію Бондар, Людмилу Ковалець, Лідію Арендаренко, Валентину Пипко. Всі вони пройшли спеціальну тренінгову програму з підвищення кваліфікації в сфері надання адмінпослуг, отримали ґрунтовні знання, починаючи від законодавчої бази до психології спілкування. До речі, такий же тренінг пройшли й секретар сільської ради Тетяна Дубина, старости сіл Ніна Падалій, Надія Доброскок, Анатолій Вільховий, заступник сільського голови Петро Рибальченко та сам голова Іван Лещенко. На підтвердження високої кваліфікації всім урочисто вручили сертифікати проекту «U-LEAD з Європою».

Перші відвідувачі ЦНАП у БІлоцерківці
Перші відвідувачі ЦНАП у БІлоцерківці.

І ось вона, урочиста мить відкриття ЦНАП у БІлоцерківці!

Символічну стрічку, що відділяє жителів громади від відчинених дверей ЦНАП у БІлоцерківці, під святкові фанфари перерізають директор ТОВ «Білагро» Ю. В. Кордубан, координаторка проєкту «U-LEAD з Європою» О. І. Каленіченко, експерт Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Ю. Ф. Ісаєв, Білоцерківський сільський голова І. В. Лещенко.

ЦНАП у Білоцерківці
Урочиста мить перерізання стрічки. Зліва направо: директор ТОВ «Білагро» Ю. В. Кордубан, координаторка проєкту «U-LEAD з Європою» О. І. Каленіченко, експерт Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Ю. Ф. Ісаєв, Білоцерківський сільський голова І. В. Лещенко.

Піднесений настрій усім присутнім створювали своїми піснями самодіяльні артисти: родинний дует Аліни і Костянтина Шиян, заслужений працівник культури України Василь Моспан та ведуча свята Наталія Лук’янець.

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото Зінаїди Матяшової.