Декларації полтавських чиновників: слово і діло

чиновники

Як відомо, обв’язуючи державних посадовців щороку декларувати свої, та своїх родичів, статки, ініціатори боротьби з корупцією в органах державної влади передбачали, що цей крок дозволить таки подолати приховування прибутків та з’ясувати їхнє походження. Що, звичайно, сприятиме подоланню корупції, яка наче іржа роз’їдає органи влади на всіх рівнях.

На Полтавщині в цьому плані вже вдалося дещо зробити. Зокрема, проведений аналіз декларацій допоміг виявити приховані чиновниками статки та нерухоме майно. Як, приміром, сталося у випадку з начальником лісового господарства Полтавщини, який начебто не задекларував введений у експлуатацію приватний будинок, чим зацікавилися у прокуратурі.

Проте, в деклараціях чиновників є чимало інших порушень, які мали б так само зацікавити правоохоронні органи. Приміром, аналіз поданих полтавськими чиновниками декларацій лише в першому півріччі 2017 року виявив два десятки фактів порушень. Про що вчора на засіданні колегії Полтавської ОДА розповів начальник відділу з питань запобігання та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Геннадій Безуглий. Що свідчить про те, що боротьба з корупцією в органах державної влади проводиться недостатньо ефективно.

«Приміром, в Миргородській та Чорнухинський райдержадміністраціях протягом першого півріччя не проведено жодного навчання з питань антикорупційного законодавства серед державних службовців, – нарікав у своєму виступі Г. Безуглий. – Також слід зазначити, що виконавська дисципліна в окремих структурних підрозділах облдержадміністрації та райдержадміністрацій – Полтавській, Чорнухинський, Козельщинський, Новосанжарський – залишається на низькому рівні…».

Компанія боротьби з корупціє в органах державної влади, заявив Г. Безуглий, вже дала свої плоди. Зокрема, за матеріалами УСБУ, Нацполіції Полтавщини зареєстровано 281 кримінальне провадження. Про корупцію повідомлено 48 чиновникам, а до суду вже скеровано 146 кримінальних проваджень. До речі, у першому півріччі в області зареєстровано 18 випадків хабарництва.

Отже, запевнив чиновник, «облдержадміністрація розробляє та вживає всіх необхідних заходів, спрямованих на забезпечення виконання вимог антикорупційного законодавства…».

Олександр Брусенський
На фото: Голови РДА на засіданні колегії Полтавської ОДА 30 серпня 2017 року.
Фото автора.