«Декомунізованому» на Полтавщині Енгельсу надали притулок у Британії

Плоди декомунізації, яку проводять в Україні, пожинають не лише вітчизняні ініціатори цієї суперечливої компанії, але й за кордоном, де не поспішають прощатися з історичним минулим та особистостями, які його творили. Приміром, в консервативній Англії, де недавно знайшов собі притулок звергнутий з постаменту бетонний пам’ятник німецькому філософу та співавтору «Капіталу» Фрідріху Енгельсу.

У середині липня у британському Манчестері відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника Енгельсу, історія якого почалася на Полтавщині. Вітрами декомунізації чотириметрового Енгельса, який повстав з бетону на центральній садибі одного з колгоспів Полтавщини, який носив його імя, змело з постаменту. Кілька років розпилений навпіл пам’ятник розмальований у патріотичні кольори, припадав пилом на колгоспних задвірках. Енгельс Потім, за примхою долі пам’ятник перевезли до Харкова.

Там його і знайшов британський арт-художник Філ Коллінз. Він перед тим майже рік колесив Східною Європою у пошуках пам’ятника Енгельсу і перевіз пам’ятник до Манчестера, де Енгельс прожив загалом майже 30 років. Тож після 147 років ф. Енгельс повернувся до міста, де написав низку своїх відомих робіт.

Як повідомляє газета “The New York Times”, відкриття пам’ятника відбулося в рамках 18-денного Манчестерського міжнародного фестивалю стало заключною частиною культурного заходу. На церемонії відкриття звергнутого на Україні пам’ятника відзначили і сторіччя революції в Росії 1917 року, яка, як пише газета «була освячена ідеями Маркса і Енгельса в їх «Комуністичному Маніфесті» 1848 року…».

Який саме колгосп на Полтавщині подарував англійцям пам’ятник Енгельсу, наразі встановити нелегко. Таких колгоспів, кажуть, було кілька. Один з них – колгосп ім. Енгельса в Зінківському районі…

Олександр Брусенський

Фото з сайту газети “The New York Times”

Для збільшення зображення –
натисніть на фото