День батька: «Нам все одно, аби святкувати…»

День батька

Що думають полтавці з приводу рішення уряду запровадити з цього року офіційно святкувати День батька, ми вирішили спитати у них самих.

Женя:

— Мабуть, День батька потрібне таке свято, якщо його ввели. Правда, батьки у нас різні. Є такі, що горілку п’ють, дітьми зовсім не цікавляться… Я сам іще не батько, неодружений. Але приклад для наслідування в мене є. У нас у сім’ї увагу дітям приділяли обоє батьків. Батько мене скрізь із собою брав, усьому вчив: як гвіздок забити, як правильно розетку замінити… Всім чоловічим ділам учив. І, спасибі йому, я таки дечому навчився! Думаю, моя майбутня дружина не буде ображатися на мене в цьому плані.

Женя про День батька
Женя

День батька: зайвий привід накрити стіл і розпити пляшечку

Олександр:

— Я думаю, є більш нагальні питання, які потребують уваги уряду й депутатів, ніж це свято – День батька. А щоб батько приділяв більше уваги своїм дітям, це залежить від інтелектуальної складової сім’ї, а не від потуг держави. Так історично склалося, що чоловіки займаються більш важкою працею, ніж жінки, вони більш ризиковані, вживають алкоголь, тривалість життя в них менша, ніж у жінок. І в суспільстві має місце прихований матріархат. Хлопчиків до 18 років виховують переважно жінки. Які в нас є чоловічі професії, що контактують з дітьми? Хто у нас мужчина у школі? Фізрук або трудовик. І все. Де той чоловічий вплив на хлопчаків? Тільки жінки з ними в школі, дома, на вулиці … Ми багато чого запозичили з Європи, непогано було б і культуру європейську запозичити.

Тому із запровадженням цього Дня батька нічого не зміниться: буде лише привід зайвий раз накрити стіл і розпити пляшечку… Не на часі для нас це свято. Нам глаза замилюють чим завгодно, але не тим, чим потрібно. Як казав Жванецький, «Нас никому не сбить с пути — нам все равно, куда идти!» — оце у нас так, так ми й живемо. Нам все одно, що святкувати, аби святкувати… День батька так День батька…

Олександр про День батька
Олександр

Якщо є День матері, повинен бути і День батька

Валерія і Володимир:

— У нас День матері є, значить, і День батька мусить бути, – каже Володимир. – У сім’ї важко сказати, хто для дітей потрібний більше… Обоє — і мама, і батько – повинні приділяти увагу дітям. Правда, батькові часом ніколи буває: він на роботі, гроші заробляє…

— Мене особисто мама виховувала, – каже Валерія. – А батько… Він приїздить до мене, ми з ним бачимося. Він цікавиться, як я вчуся, чим займаюся… Короче, батько теж бере участь у моєму вихованні. Хоча, звичайно, мама для мене рідніша. Мама є мама! Її ж ніхто не замінить. Батько вирішує глобальні проблеми. а мама завжди поряд: вона завжди вислухає, підкаже, їй поплакатися можна, вона зрозуміє, пробачить, пожаліє… А матеріальне забезпечення в сім’ї однаково лягає і на тата, і на маму.

Валерія і Володимир про День батька
Валерія і Володимир

Зоя з сином Романом:

— Це правильно, що ввели таке свято – День батька. Важко вказати, хто головніший у сім’ї. Коли я мала була, у нас у сім’ї, наприклад, все було порівну. І гроші заробляли обоє батьків, дільожки в сім’ї не було, все складалося до одної каси… І однаково обоє брали участь у вихованні дітей, і за учобу мою батьки платили… На жаль, батько мій пішов із життя, 40 днів позавчора сиділи… Тепер у мене своя сім’я, і в нас папа поки що головний добитчик, бо мама (тобто я) в декреті. «Хто тебе більше виховує, тато чи мама?» — питає в сина. — «Усі!», – відповідає той. «А хто уроки перевіряє?» – «Бабуся!»

Зоя про День батька
Зоя з сином

Любов Олександрівна:

— Якщо є День матері, то чому б не бути і Дню батька? Українські батьки різні, хоча мені здається, більшість із них пасивна щодо виховання дітей. Але ж ми ідемо в Європу. Тому надіємося, що з часом свідомість українців дозріє і батьки стануть активніше брати участь у вихованні дітей. У нас дуже багато самотніх матерів, а самотніх батьків рідко зустрінеш. Зараз деградація нації йде полнєйша. Матері спиваються, дітей своїх кидають… Але ж є і позитивні приклади. У мене син і гроші заробляє, і вихованням своїх синів займається. Бо якщо в тебе два сина, то батько ой як потрібен!

Мати, якою б хорошою вона не була, не дасть хлопцям того, що може дати їм батько. Роль батька треба піднімати… І виховувати хлопчиків із самого дитинства. Діти наслідують те, що було в їхній сім’ї, повторюють долю своїх батьків. Це вже доведено. А в мене особисто який досвід? Спасибі, Бог послав мені хорошого чоловіка. Він хороший батько (у нас син і дочка), хороший дідусь (маємо вже трьох онуків). Він і гроші заробляв, і виховував дітей. Тепер от внуків виховуємо… Хоча мій батько (царство йому небесне) був алкоголіком із алкоголіків! І я як дитина щастя не зазнала… Мені здається, раніше не так було, а зараз молодь спивається.

Я живу на Червоному Шляху, в школі все життя пропрацювала… Дуже багато наших учнів пішли хибним шляхом. А все тому, що дитина змалку бачила, що п’яний батько б’є матір, ганяє її, й вони тікали з дому від нього. Я казала: «Ігорьок, ти ж дивись, ти ж не повтори свого батька!». І що ви думаєте? Ігорьок зустрів дівчину непутьову, спився і вже на тому світі! Дуже малий процент дітей виривається з цього неблагополуччя. Подивіться передачу «Стосується кожного». Вона потрібна, звичайно. Але ж там один негатив показують: як ми деградуємо, як убиває нас оця бідність…

Любов Олександрівна про День батька

День батька в Україні з 2019 року відзначатимуть на офіційному рівні

Ольга:

— Конечно, должно быть равноправие во всем, чтобы все было по-чесному. Почему, например, считается, что роль матери – крутиться на кухне, готовить, стирать, следить за детьми, а отец должен деньги зарабатывать? Это несправедливо. Понятно, что когда женщина в декрете, ребенок маленький, она больше внимания ребенку уделяет. Но потом ведь она тоже должна выходить «в свет», в люди, на работу. Мужчина, отец, должен ее подменять и в домашних делах, и в воспитании детей. Так что это хорошо, что государство вводит этот празник, значит, наши мужчины будут ответственнее относится к свои обязанностям.

Ольга про День батька
Ольга

Анатолій:

— А зачем он нужен, этот праздник? Как можно этим праздником заставить мужчин любить детей? Любить, воспитывать, заботиться о них… Я, например, без всяких праздников воспитал двоих детей, дал им образование, у обоих теперь есть свои дети и они прекрасно живут. Есть большие праздники, государственные: Новый год, Рождество и прочие. Я их признаю. А вот эти праздники, новые, которые придумали, – они никогда в народ не войдут. 8 Марта – был нормальный советский праздник, зачем было его забирать и придумывать что-то новое? И то – дурной был праздник: один раз в году вспомнили про женщин, поздравили их, а потом на год забыли. А теперь – День матери и День отца – то же самое: один раз вспомнят, что такие есть, а потом все останется, как и было. Зачем эта показуха?

Анатолій про День батька
Анатолій

А що ви думаєте з приводу цього свята – День батька?

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора