У Кобеляках відзначили ювілейний День Млина

Це унікальне свято започаткували небайдужі кобелячани в пам’ять про юність, про рідне місто, про річку Ворсклу, про Млин. Цього року День Млина організували та провели вже вдесяте.

29 серпня на пляжі Рибалки в Кобеляках зібралося чимало земляків. Гості з’їхалися з різних міст і сіл нашої держави. Це люди, які народилися, навчалися, працювали в рідних Кобеляках.

Організаційно День Млина підтримав міський голова Олександр Олександрович Копелець. Він привітав зі святом і вручив коровай голові Київського відділення громадської організації «Кобеляцьке земляцтво» Анатолієві Івановичу Хоменку, який у свою чергу передав коровай найстаршому учасникові зібрання, Почесному громадянинові Кобеляцького району, заслуженому енергетикуові України, 85-річному Іванові Івановичу Магді.

Вітальні слова прозвучали від автора книги «Дорогою життя», філософа, ініціатора заснування Дня Млина Бориса Савича Попруги, футболіста Віктора Михайловича Мальцева, вчительки Надії Іванівни Радченко та інших. І, як завжди на День Млина, полинули спогади, пісні, вірші, гуморески…

Серед учасників свята − Олександр Басович, Дмитро Кіт, Анатолій Проскурня, Микола Бобрун, Тетяна Безкровна, Валерій Попов, Леонід Мальцев, Володимир Кухаренко, Олександра Казанко, Анатолій Гайдук, Галина Пуха, Володимир Заїка, Валерій Царичанський, Сергій Бабенко, Андрій Мельник, Марія Карнаух, Володимир Качур, Іван Савченко, Володимир Луговий, Василь Фещенко, Тетяна Поцілуйко, Любов Лебідь, Валентина Уткіна, Зінаїда Косенко, Надія Колкова, Надія Слісаренко, Іван Долгов, Олег Слав’янський, Юлія Телятник, Галина Долгова, Віта Кузема, Віктор Ященко та інші.

Були й ті, хто прийшов на свято День Млина вперше. Вони молодші, млина на Рибалках не бачили. Але їм до вподоби і святкові заходи, і знайомство з вихідцями з нашого краю.

Голова представництва громадської організації «Кобеляцьке земляцтво» в м. Полтава Валерій Костянтинович Руденко у своєму виступі назвав млин своєрідним феноменом, адже той не лише служив суто функціонально, а й був окрасою села та ніс сакральне навантаження.

Здавалося б, що млини сьогодні – тема вузька і специфічна, проте вона цікавить широке коло, а особливо кобелячан. Бо в нас є Свято Млина. Нашим унікальним святом уже починають цікавитися історики, літератори, краєзнавці, музейники, фольклористи, мистецтвознавці.

Окрасою культурної програми заходу був вокальний ансамбль «Лебедине джерело» на чолі з музикантом Андрієм Григоровичем Прохором. Звучали пісні й у виконанні Івана Савченка, Володимира Лугового, Інни Козько, Анатолія Гайдука, Віктора Ященка, Інни Яременко, Олександра Вертелецького, Тетяни Поцілуйко, Любові Лебідь, Володимира Заїки. До свята День Млина поетичні рядки написали Олександр Черкаський, Микола Бобрун, Анатолій Хоменко.

Леонід МИТЬКО,
голова громадських організацій «Кобеляцьке земляцтво», «Літератор», «Кобеляцький краєзнавець».

На фото: Кобеляцький міський голова Олександр Копелець вручає коровай; найстарший учасник свята Іван Магда з Києва.