День Перемоги: вклонімося великим тим рокам…

День Перемоги

9 травня в Полтаві продовжилися заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення. Правда, біля Монументу Слави, де вдень і вночі не згасає Вічний вогонь, і де вже зранку зібралися сотні полтавців, говорили, як і раніше, про День Перемоги. Свято, яке, здається, назавжди закарбувалося в пам’яті наших земляків й досі непідвладне оманливим політичним течіям та вітрам, які нині дмуть над Україною.

Ще задовго до призначеної на дев’яту годину ранку початку церемонії покладання квітів до Монументу Слави, там вже юрмилося багато люду. У тому числі, школярів із портретами в руках їхніх дідів та прадідів, які брали участь у Другій світовій війні.

О. Мамай про “безсмертний” полк та День Перемоги

Зважаючи на недавній скандал, котрий розгорівся у Полтаві після того, як стало відомо, що міське управління освіти наказало 7 травня провести репетицію біля Монументу Слави учнів полтавських шкіл з портретами родичів, всі чекали розвитку подій, пов’язаних з так званим «безсмертним» полком. Пізніше міський голова обласного центру Олександр Мамай заявить журналістам, що в Полтаві «немає ніякого безсмертного полку». Це все вигадки радників міністра МВС Арсена Авакова, які самі накаляли пристрасті у суспільстві переддень свята Дня Перемоги.

«І дорослі полтавці, і діти – учні шкіл. Сьогодні добровільно прийшли з портретами своїх родичів, які воювали на фронтах, щоб вклонитися їхній пам’яті. Тож, не варто політизувати ситуацію», – резюмував О. Мамай.

День Перемоги
День Перемоги в Полтаві

До речі, він сам ішов у колоні з портретом у руках, а у своєму виступі зазначив, що й надалі приходитиме до Монументу Слави. І приводитиме своїх дітей і онуків, аби вклонитися тим, хто виніс на своїх плечах тягар війни. У тому числі, і свої двом дідам-фронтовикам…

День Перемоги

Якщо не брати до уваги дрібні інциденти, то День перемоги пройшов мирно

День Перемоги
Свято 9 Травня в Потаві

Хіба що «свободівців» дуже непокоїло те, що в колоні та поміж тих, хто зібрався у пам’ятника, була заборонена комуністична символіка. Зокрема, вони виштовхали із натовпу чоловіка, який прийшов на церемонію у «будьонівці» із зіркою. А також спробували розпалити ситуацію навколо червоних прапорів, які у колоні несли нечисленні комуністи. Але поліція вчасно втручалася в ситуацію і не дозволила дійти справі до бійки.

Як повідомили, нинішній захід біля Меморіалу Слави організовано з ініціативи Полтавської міської ради. О. Мамай у своєму слові перед початком покладання квітів привітав ветеранів війни і зазначив, що традиції відзначати День Перемоги мають існувати й надалі. Бо це народна пам’ять про тих, хто забезпечив нинішнім поколінням мирне життя. І принагідно нагадав своїм політичним опонентам, як ще п’ять років тому вони шикувалися біля ТРЦ «Конкорд» в чергу, щоб отримати Георгієвську ленточку, але сьогодні дуже швидко перефарбувалися… Утім, промову градоначальника слухали, не перебиваючи, як зазвичай траплялося.

День Перемиоги
Свято Перемоги в Полтаві

Під траурну мелодію тисячі полтавців, які прийшли до пам’ятника, поклали квіти до Вічного вогню і схилили голови перед памятью загиблих…

День перемоги
Як святкували день Перемоги в Полтаві

Олександр Брусенський

Фото автора