Департамент АПК провів семінар для фахівців агрономічної служби Полтавської області

навчання фахівців агрономічної служби

15 лютого 2018 року в приміщенні Полтавської державної аграрної академії було проведене навчання фахівців агрономічної служби. Захід був організований та проведений Департаментом агропромислового розвитку Полтавської ОДА .

Серед присутніх на навчанні були спеціалісти з агрономії управлінь (відділів) агропромислового розвитку РДА, головні агрономи насіннєвих господарств області, спеціалісти з контролю у сфері насінництва та відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Були тут і фахівці дослідної станції ім. М.І. Вавилова, завідувачі лабораторій та агрономи Полтавського обласного державного центру експертизи сортів рослин, фахівці із впровадження новітніх інтенсивних технологій та вирощування продукції рослинництва, представники компаній та фірм агропромислового комплексу різних форм власності і господарювання. Всього зібралося близько ста слухачів.

Відкрив навчання фахівців агрономічної служби заступник навчання фахівців агрономічної служби директора Депатраменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Палій Олег Борисович. В своїй промові він звернув увагу на пріоритетні напрямки розвитку АПК в полтавській області в 2018 році.

Відповідно до програми навчання фахівців агрономічної служби були розглянуті питання про стан посівів озимих культур, захист сільськогосподарських культур від шкідників та хвороб, розвиток інтенсивного садівництва на Полтавщині, порядок реєстрації сільськогосподарської техніки та багато інших.

Зацікавленість слухачів викликали доповіді:

Опари Миколи Миколайовича (професора кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова) – про оцінку аграрної політики в Україні;

Писаренка навчання фахівців агрономічної служби Віктора Микитовича (завідувача кафедри екології ПДАА) – про виробництво та реалізацію органічної продукції в Україні та країнах Європи;

Брегеди Сергія Григоровича (заступника директора – головного інженера Полтавської філії ДУ «Держгрунтохорона») – про охорону та відтворення родючості ґрунтів в Полтавській області.

Під час заходу для учасників навчання фахівців агрономічної служби представники

ТОВ «Електромотор» продемонстрували в дії прес-гранулятори, призначені для приготування гранульованих паливних пеллет і комбікормів.

На завершення навчання фахівців агрономічної служби семінару була проведена тематична зустріч з представниками виробників і постачальників сільськогосподарської техніки, засобів захисту рослин, мінеральних добрив та насіння, які поділилися вигідними пропозиціями про співробітництво.

Отже навчання фахівців агрономічної служби було проведено в декількох інтенсивних формах – змістовні доповіді лекторів, запитання слухачів, дискусії та обговорення проблемних питань. А переповнена аудиторія слухачів засвідчила про актуальність семінару і готовність аграріїв до співпраці з департаментом.

Галина Гончарук
(За матеріалами apk.adm-pl.gov.ua)
На фото: так проходило навчання фахівців агрономічної служби Полтавської області
Фото автора
Для збільшення зображення –
натисніть на фото