Депутати Полтавської облради не наважилися на «газову війну» з президентом і урядом

Позачергове засідання сесії облради не відбулося

Депутати Полтавської облради фактично зірвали сьогоднішнє позачергове засідання сесії облради, де мали розглянути звернення до президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

Як відомо, з ініціативою проведення позачергового пленарного засідання сесії Полтавської облради виступили кілька фракцій. Зокрема, БЮТ, Радикальної партії Ляшка та ВО «Свобода», які назбирали необхідну кількість голосів – 28, що зобов’язувало голову облради Олександра Біленького скликати сесію.

Утім, ще до початку сесії було зрозуміло, що кворуму депутатів для того, щоб відкрити позачергове засідання сесії облради може не вистачити. Так і сталося: за повідомленням голови облради, на 10-ту годину в сесійній залі зареєструвалися всього 26 депутатів із необхідних 42, що не дозволило розпочати позачергове засідання сесії облради. Тож О. Біленький подякував тим, хто таки прибув на сесію, вибачився за те, що обранців потурбували, і оголосив, що сесія не відбулася…

Позачергове засідання сесії облради не відбулося

Ще раніше, відповідаючи на запитання журналістів щодо прогнозів про можливість зриву сесії, О. Біленький відповів так:

«Я – адміністратор. Маю виконувати регламент облради. Для мене головне, щоб позачергове засідання сесії облради відбулося. Щодо політичної складової… Я не хочу, щоб Полтавська облрада перетворювалася на політичній клуб. Я наполягаю на тому, щоб на розгляд сесій облради виносилися ті питання, які працюють на громаду».

Про те, що позачергове засідання сесії облради скоріш за все не відбудеться, заявляв і перший заступник голови Полтавської облради Євген Холод, який очолює в облраді фракцію БЮТ. Саме ця фракція виступила з ініціативою скликати сесію, щоб ухвалити звернення до Президента України щодо підвищення ціни на газ для населення.

Позачергове засідання сесії облради не відбулося

Спілкуючись із представниками ЗМІ перед початком сесії, Є. Холод не виключив, що необхідної кількості депутатів для відкриття сесії у сесійній залі справді може й не бути. У такому разі, заявив він, звернення до Президента України «бютівці» внесуть у порядок денний наступної сесії.

«Уряд укотре намагається залізти до кишені звичайних громадян і за їхній рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих від МВФ ним же, і освоєних «друзями» президента, – пояснив Є. Холод підстави, через які фракція БЮТ скликає позачергову сесію. – Хоча є чимало інших шляхів. Приміром, наведення ладу на митниці, використання газу власного видобутку тощо».

Дату проведення наступної сесії Полтавської облради сьогодні не оголосили.

Олександр Брусенський

Фото автора.