Депутати транжирять гроші платників податків

Депутати

Минулої осені змінилося керівництво і депутати Полтавської міської ради. Небайдужі містяни зустріли цю подію з піднесенням і надією, що Полтава, яка за 8 років правління Олександра Мамая занепала, бо корупцією були роз’їдені всі галузі міського господарства, почне відроджуватися.

З приходом нового секретаря міської ради Олександра Шамоти було прийнято низку кадрових рішень, запроваджені щотижневі апаратні наради, деякі заступники міського голови і депутати у соцмережах систематично звітують за свою роботу тощо. Обнадіюють і заяви посадовців та керівників депутатських фракцій. Тому й справді вірилося, що в місті нарешті почнуться зміни на краще, а в рішеннях ради стане більше здорового глузду, раціональності й справедливості. Але…

Волею долі я став головою правління ОСББ 282-квартирного будинку у мікрорайоні Левада. Будинку – більше чверті століття. І накопичені за десятиліття його великі проблеми (і подібних будинків) без підтримки влади, в т.ч. й фінансової, на жаль, вирішити неможливо. Сподівався, що депутати міскради мені допоможуть.

Як депутати допомогли з вирішенням житлових питань

На останній (лютневій) сесії міської ради мало розглядатися питання про виділення 26 млн. грн. на реконструкцію фонтану на Майдані Незалежності, який ініціював ще О.Мамай. А також про виділення 162 млн. грн. на ремонт вулиці Соборності. (Див. ПП: “Полтавці намагалися «достукатися» до депутатів міськради. Невідомо, чи їх почули…” )

Відверто кажучи, у порівнянні з іншими вулицями Полтави, особливо на периферії, вулиця Соборності – мало не в ідеальному стані. А на околицях міста багато вулиць і провулків, які, як у поганих селах, ніколи на знали тротуарів і твердого покриття. І їхні мешканці роками просять – не допросяться у різних мерів заасфальтувати дороги, щоб там в негоду можна було пройти без гумових чобіт, а жінкам – на підборах.

Я вирішив звернутися до депутатів міської ради та особисто до О.Шамоти з пропозицією ці кошти – 26 та 162 млн. грн. – спрямувати не на ремонт фонтану та вулиці, а на негайний чи навіть аварійний ремонт багатоквартирних будинків: протікає дах, каналізація, не працюють ліфти, тобто, немає умов для нормального проживання тисяч мешканців Полтави.

Звернення отримали усі депутати міськради, що мають електронні адреси, а також в.о. полтавського міського голови О.Шамоті та новому голові профільної депутатської комісії з питань ЖКГ Д.Сенчаковичу («Самопоміч»). Також направив дві петиції про припинення фінансування ремонту фонтану на 26 млн. грн. та вул.Соборності на 162 млн. грн., і переговорив з кількома депутатами щодо підтримки мого звернення та недопущення абсолютно непотрібних і не нагальних витрат з міського бюджету.

Як голосували депутати з приводу фінансування ремонту будинків

Яким же було моє здивування, коли я побачив результати голосування з цього питання!

З 33-х присутніх на сесії депутатів утрималося шість. Це фракція ВО «Свобода». Не проти, а просто утрималися! А 27 депутатів підтримали виділення не 26, а майже 28 млн. грн. на ремонт фонтану! Не шкода, бо це ж не з власної кишені, це – гроші всіх полтавців…

Депутати транжирять гроші платників податків

За вартістю полтавський фонтан може стати одним з найдорожчих в Україні серед побудованих за останні три роки. Для порівняння, фонтан «Перлина кохання» в Умані, що має площу 450 м², коштував місту 26 млн. грн. Полтавський фонтан набагато менший! І куди подінеться облицювальна плитка з червоного граніту зі старого фонтану, яка теж коштує кілька млн. грн.?

Тож, на мою думку, є всі підстави вважати, що міські депутати за прикладом можновладців з печерських пагорбів сіли на ті ж схеми з розкрадання бюджетних коштів. І почуваються чудово! Вони не задумуються над тим, що у місті є будинки, жителі яких підставляють тази й відра під час дощу, роками дихають цвіллю; що багато розбитих доріг і тротуарів, по яких неможливо їздити й ходити; що в лікарнях знаходяться сотні хворих, особливо дітей, у яких бракує коштів на ліки і які чекають необхідного обладнання та медикаментів, і таке чекання загрожує їм смертю…

Дивує безвідповідальність, цинізм і безсовісність більшості міських депутатів!

Як транжирять гроші депутати Полтавської обласної ради

Серед великої кількості проблем області, які вже багато років потребують вирішення, віднайшли «найбільш нагальні». Це – терміновий ремонт залу засідань обласної ради (він і так у прекрасному стані, але ж треба відгородити депутатів і президію від громадських активістів, щоб «не заважали») спочатку за 5 млн. грн., а на сьогодні уже за 15 чи 25 млн. грн., будівництво ЦНАПу за 75 млн., реконструкція площі біля ОДА за 80 млн. грн.

Депутати не задумуються, що за ці мільйони, наприклад, можна купити таке необхідне медичне обладнання. Бо таке обладнання привозять благодійники з Німеччини чи інших країн, а наші владоможці їх зустрічають, усміхаються і їх не мучить совість, що кошти обласного бюджету (населення) вони витрачають далеко не в інтересах населення, за яке вони, на словах, так уболівають.

Можна ж спрямувати кошти на ремонт доріг не до своїх дач, як це зроблено в Патлаївці поблизу Полтави, а там, де вони зруйновані так, що не проїде й швидка допомога. Можна спрямувати на поліпшення стану довкілля, особливо у районах видобутку нафти і газу, де існує раельна загроза здоров’ю й життю місцевого населення тощо…

Олексій Шаманенко,

голова ПОО «Товариства українських офіцерів»