Полтавці намагалися «достукатися» до депутатів міськради. Невідомо, чи їх почули…

депутати міськради

На двадцять першій сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, що відбулася 19 лютого, депутати міськради розглянули понад 60 питань.

Це внесення змін у міські програми, розподіл коштів: на придбання меблів, оргтехніки, мобільних телефонів, легкових автомобілів, автобусів, земельні питання. Зокрема, депутати міськради проголосували за проведення земельного аукціону, на який виставлять окремі земельні ділянки на території колишніх артскладів, придбають у лізинг автобуси й тролейбуси для КП «Полтаваелектротранс». 17 млн грн виділили на ремонт шкіл, 3,7 млн – дитсадків, 10 млн – на ремонт доріг, 3 млн грн – на облаштування пляжу «Плесо»…

Як депутати міськради приймали рішення на сесії

Однак значно цікавіші навіть не самі рішення, а те, як депутати міськради їх ухвалювали. Переважну більшість – без обговорення, висловлюючи суцільний «одобрямс». Та все ж із деяких питань свою незгоду висловлювали керівники фракцій ВО «Свобода» Юліан Матвійчук і «Самопоміч» Дмитро Сенчакович, деякі інші депутати.

депутати міськради
Полтавці пікетують приміщення міськради напередодні сесії.

Зокрема, Ю. Матвійчук вважає, що неправильно виділяти 27 млн грн на ремонт фонтану й 10 млн грн – на ремонт після зими усіх доріг у місті. Але їхні пропозиції не були підтримані депутатською більшістю.

Як дисонанс до питань, які ухвалювали депутати міськради, звучали виступи полтавців на початку сесії. Вони засвідчили, що простих людей і народних обранців цікавлять зовсім різні речі! І що не менш важливо: майже всі виступаючі розповіли, що попередньо писали листи у різні служби, приходили на прийом до в. о. міського голови Олександра Шамоти, а одна жінка вже й виступала на сесії. Їх не почули й не надали відповіді!

– Склалося враження, що чиновники не вміють чи читати, чи писати, – заявив депутат Київради Андрій Усачов, який виступав першим. – Бо відповіді, які вони надавали на мої запити, зовсім не по суті.

Депутати міськради не беруть до уваги проблеми полтавців

Депутат порушив питання про ремонт у кількох будинках аварійних дашків над входами до під’їздів, які от-от можуть упасти на голови людям, а також перенесення сміттєвих баків подалі від ЗОШ №30. Останнє питання розглядала виїзна комісія, вона вже й місце визначила, але, здавалося, проста справа чомусь так і не зрушила з місця.

депутати міськради
Депутати ділять бюджетні кошти.

Пенсіонерка Віра Сень обурена відсутністю пільгового транспорту на Огнівку й Сади–2 та безладом у житлово-комунальній галузі. Вона розповіла, що після пожежі полтавська родина не може дочекатися обіцяного ремонту й цілу зиму живе без даху, світла, тепла, води!

– Нашій владі немає діла до простих людей, – заявила жінка.

Її слова підтвердили виступи матерів дітей-інвалідів. Людмила Герасименко, яка виховує дитину із синдромом Дауна, розповіла, що таких дітей у Полтаві 36. І всього 6 із них потребують лікування в санаторії «Хаджибей» Одеської обл. Путівка для матері з дитиною коштує 12 тис. грн, тобто йдеться про виділення 72 тис. грн – незначна сума в порівнянні з іншими мільйонними витратами. Жінка тривалий час оббиває пороги чиновницьких кабінетів, пише листи, на які не отримує відповідей, кілька разів була на прийомі в О. Шамоти.

Спочатку він пообіцяв допомогти, та потім у грубій формі відмовив їй. А начальник управління охорони здоров’я С. Котов заявив, що синдром Дауна не лікується й ці діти все одно помирають у ранньому віці.

депутати міськради
Полтавці пікетують біля міскради.

– Ці діти помирають не від синдрому Дауна, а від супутніх захворювань, і саме їх треба лікувати, – сказала згорьована мати. – До речі, помирають ці діти в Україні, а в Європі живуть до старості.

Чи почують депутати міськради простих людей?

Матері інших дітей-інвалідів вважають, що депутати міськради вирішили зекономити на хворих людях. Бо як тоді пояснити скорочення програми «Турбота»? Їх обурювало, що при цьому в програмі закладено 1,5 млн грн на передплату інвалідам та іншим пільговим категоріям приватної газети «Полтавський вісник».

депутати міськради
Полтавці, які завчасно записалися на прийом, чекають черги на виступ.

– В усьому світі пріоритетом є життя і здоров’я людини, а не читання «Полтавського вісника», – заявила одна з матерів. – Якщо допомогти нашим дітям, то вони в подальшому не будуть ярмом для суспільства, а працюватимуть і сплачуватимуть податки. Шкода, що знаходяться кошти на бездомних собак, фонтани, та немає для хворих дітей.

Порушували полтавці й виділення коштів на реалізацію проектів «Бюджету участі», й інші болючі питання. От тільки невідомо, чи почули їх депутати міськради…

Зінаїда МАТЯІШОВА.

Фото автора.