На двадцять першій сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, що відбулася 19 лютого, депутати міськради розглянули понад 60 питань.
Це внесення змін у міські програми, розподіл коштів: на придбання меблів, оргтехніки, мобільних телефонів, легкових автомобілів, автобусів, земельні питання. Зокрема, депутати міськради проголосували за проведення земельного аукціону, на який виставлять окремі земельні ділянки на території колишніх артскладів, придбають у лізинг автобуси й тролейбуси для КП «Полтаваелектротранс». 17 млн грн виділили на ремонт шкіл, 3,7 млн – дитсадків, 10 млн – на ремонт доріг, 3 млн грн – на облаштування пляжу «Плесо»…
Як депутати міськради приймали рішення на сесії
Однак значно цікавіші навіть не самі рішення, а те, як депутати міськради їх ухвалювали. Переважну більшість – без обговорення, висловлюючи суцільний «одобрямс». Та все ж із деяких питань свою незгоду висловлювали керівники фракцій ВО «Свобода» Юліан Матвійчук і «Самопоміч» Дмитро Сенчакович, деякі інші депутати.
Зокрема, Ю. Матвійчук вважає, що неправильно виділяти 27 млн грн на ремонт фонтану й 10 млн грн – на ремонт після зими усіх доріг у місті. Але їхні пропозиції не були підтримані депутатською більшістю.
Як дисонанс до питань, які ухвалювали депутати міськради, звучали виступи полтавців на початку сесії. Вони засвідчили, що простих людей і народних обранців цікавлять зовсім різні речі! І що не менш важливо: майже всі виступаючі розповіли, що попередньо писали листи у різні служби, приходили на прийом до в. о. міського голови Олександра Шамоти, а одна жінка вже й виступала на сесії. Їх не почули й не надали відповіді!
– Склалося враження, що чиновники не вміють чи читати, чи писати, – заявив депутат Київради Андрій Усачов, який виступав першим. – Бо відповіді, які вони надавали на мої запити, зовсім не по суті.
Депутати міськради не беруть до уваги проблеми полтавців
Депутат порушив питання про ремонт у кількох будинках аварійних дашків над входами до під’їздів, які от-от можуть упасти на голови людям, а також перенесення сміттєвих баків подалі від ЗОШ №30. Останнє питання розглядала виїзна комісія, вона вже й місце визначила, але, здавалося, проста справа чомусь так і не зрушила з місця.
Пенсіонерка Віра Сень обурена відсутністю пільгового транспорту на Огнівку й Сади–2 та безладом у житлово-комунальній галузі. Вона розповіла, що після пожежі полтавська родина не може дочекатися обіцяного ремонту й цілу зиму живе без даху, світла, тепла, води!
– Нашій владі немає діла до простих людей, – заявила жінка.
Її слова підтвердили виступи матерів дітей-інвалідів. Людмила Герасименко, яка виховує дитину із синдромом Дауна, розповіла, що таких дітей у Полтаві 36. І всього 6 із них потребують лікування в санаторії «Хаджибей» Одеської обл. Путівка для матері з дитиною коштує 12 тис. грн, тобто йдеться про виділення 72 тис. грн – незначна сума в порівнянні з іншими мільйонними витратами. Жінка тривалий час оббиває пороги чиновницьких кабінетів, пише листи, на які не отримує відповідей, кілька разів була на прийомі в О. Шамоти.
Спочатку він пообіцяв допомогти, та потім у грубій формі відмовив їй. А начальник управління охорони здоров’я С. Котов заявив, що синдром Дауна не лікується й ці діти все одно помирають у ранньому віці.
– Ці діти помирають не від синдрому Дауна, а від супутніх захворювань, і саме їх треба лікувати, – сказала згорьована мати. – До речі, помирають ці діти в Україні, а в Європі живуть до старості.
Чи почують депутати міськради простих людей?
Матері інших дітей-інвалідів вважають, що депутати міськради вирішили зекономити на хворих людях. Бо як тоді пояснити скорочення програми «Турбота»? Їх обурювало, що при цьому в програмі закладено 1,5 млн грн на передплату інвалідам та іншим пільговим категоріям приватної газети «Полтавський вісник».
– В усьому світі пріоритетом є життя і здоров’я людини, а не читання «Полтавського вісника», – заявила одна з матерів. – Якщо допомогти нашим дітям, то вони в подальшому не будуть ярмом для суспільства, а працюватимуть і сплачуватимуть податки. Шкода, що знаходяться кошти на бездомних собак, фонтани, та немає для хворих дітей.
Порушували полтавці й виділення коштів на реалізацію проектів «Бюджету участі», й інші болючі питання. От тільки невідомо, чи почули їх депутати міськради…
Зінаїда МАТЯІШОВА.
Фото автора.