Перезавантаження влади не буде

Олександр Біленький

Як повідомляла «ПП», голова Полтавської обласної ради О. Біленький на вимогу депутатів призначив на понеділок, 3 червня, друге пленарне засідання Полтавської облради, на якому мали розглянути питання про дострокове припинення повноважень голови облради та його заступників. Одразу уточнимо, що депутати обласної ради пропонували провести сесію у вівторок 4 червня, однак О. Біленький обрав понеділок. При цьому ще й написав у Фейсбуці, що «за дивним збігом обставин» саме цього дня в нього День народження…

Недарма кажуть, що понеділок – важкий день. І це справді так. Саме в понеділок відбуваються наради на підприємствах, в установах, організаціях. А оскільки чимало депутатів є керівниками різного рівня, приїхати в понеділок у Полтаву змогли далеко не всі. Принаймні, саме так пояснили неявку своїх колег деякі депутати обласної ради.

Олександр Біленький
О. Біленький напередодні сесії демонструє спокій та впевненість, що демарш «заколотників» провалиться.

Хоча існує й інша версія подій: депутатам-«заколотникам», які ініціювали відставку керівництва облради, не вдалося назбирати необхідної кількості голосів: мінімум 43 (понад 50% від загальної кількості депутатів – 84). Як стало відомо з неофіційних джерел, напередодні сесії підтримати переобрання керівництва облради погодилися лише 38 депутати обласної ради. Саме тому переважна більшість народних обранців (зокрема й частина ініціаторів скликання позачергової сесії, яким у останню мить забракло рішучості) на сесію не приїхала. А ті, що все ж з’явилися в залі, не поспішали реєструватися й очікували, що відбуватиметься далі.

депутати обласної ради
Громадські активісти прийшли на сесію з промовистими плакатами.

А далі О. Біленький оголосив, що оскільки зареєструвалося лише 6 депутатів, провести сесію неможливо.

Громадські активісти, які прийшли на сесію з різноманітними вимогами, зустріли це оголошення криками «Ганьба!». А депутати обласної ради І. Сидоренко, П. Ворона, Р. Ляшко, В. Щуров вийшли до трибуни та заявили свою незгоду з керівництвом облради. І звинуватили О. Біленького в маніпуляціях та непорядності.

депутати обласної ради
Громадські активісти, які прийшли на сесію з різноманітними вимогами, зустріли це оголошення криками «Ганьба!».

Дещо інакше відреагували посадовці. «Оце так Дєнь рождєнія! Раз, два – і все в шоколаді», – не стримував свого захоплення головою облради один із керівників. «Маладєц! Класний ход», – ділився враженнями інший. Дехто одразу кинувся вітати Олександра Юрійовича – чи з Днем народження, чи з продовженням перебування при владі.

Зінаїда МАТЯШОВА.

Фото автора.