Четвертий рік каденції. Що можна дізнатися про депутата на сайті Полтавської міської ради?

депутати Полтавської міської ради

Від початку каденції Полтавської міськради минуло майже чотири роки, а офіційний сайт ради досі містить повну інформацію лише про кількох депутатів. В апараті ради бідкаються, мовляв, оприлюднюють все, що надають обранці. Депутати Полтавської міської ради ж розводять руками та кивають на відсутність чітких вимог оприлюднювати особисті дані. Що маємо на даний момент, далі в матеріалі.

Повну біографію, яка б містила дані про освіту, досвід роботи, місце роботи, сімейний стан, станом на липень 2019 року оприлюднили лише двоє депутатів – Дмитро Сенчакович (Об’єднання “Самопоміч”) та Олександр Шамота (“СДП”). Втім з’явилася ця інформація не так і давно, в Олександра Шамоти – після призначення на посаду секретаря міськради у вересні 2018 року, у Дмитра Сенчаковича – вже в грудні 2018-го, після оприлюднення перших результатів кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”.

Які профілі мають депутати Полтавської міської ради

Наразі ж профіль середньостатистичного депутата Полтавської міської ради на офіційному сайті http://www.rada-poltava.gov.ua/rule/rada/delegate/ виглядає так: з особистих даних оприлюднені фотокартка, інформація про партійність, місце роботи, рік народження і членство в постійній комісії.

депутати Полтавської міської ради

Та й цю інформацію залишили не всі депутати Полтавської міської ради. Про своє місце роботи не повідомили троє депутатів: Віталій Павлій (БПП «Солідарність») і «свободівці» Тарас Синяговський та Артем Чубенко.

Ні законодавство, ні регламент ради не зобов’язує обранців оприлюднювати особисті дані на сайті, тому їх наявність залежить вже від бажання кожного депутата бути відкритим для виборців.

Варто також згадати про персональні сторінки “Інформація про діяльність депутата” на сайті ради, де кожен обранець може розміщувати будь-яку інформацію, пов’язану з виконанням депутатських обов’язків: журналістські матеріали, звіти, ті ж біографічні довідки.

Однак за чотири роки лише 8 депутатів скористалися цією можливістю – представники БПП “Солідарність” Олександр Глазов, Володимир Корчака, Віталій Павлій (у 2018 – 2019 роках нової інформації не додавали). Та депутати Юрій Бойко, Дмитро Сенчакович (Об’єднання “Самопоміч”), Сергій Луценко (позафракційний), Світлана Нестуля (“Рідне місто”), Вадим Ямщиков (ВО “Свобода”), які упродовж року вносили до сторінок нову інформацію.

Депутати Полтавської міської ради звертають на відсутність чітких вимог оприлюднювати особисті дані

Далі говоримо про дані, які Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” вимагає від депутатів оприлюднювати – дні, години та місце прийому виборців. З цим обранці впоралися, але знову ж таки не всі.

Двоє депутатів, замість визначити і вказати графік проведення прийому громадян, оприлюднили контактні телефони – Андрій Матковський (БПП “Солідарність”) та Владислав Кива (“Совість України”).

депутати Полтавської міської ради

Ще двоє обранців вчинили навпаки – залишили дані про час та місце проведення прийому виборців, проте жодних контактних даних не вказали. Це депутати Володимир Корчака (БПП “Солідарність”) та Ірина Климко (“Совість України”).

депутати Полтавської міської ради

Інша річ, коли інформація, оприлюднена депутатом на сайті, втратила актуальність або ж і з самого початку була неправильно вказана. Для прикладу, від початку каденції невірно зазначила адресу приймальні депутатка від БПП “Солідарність” Майя Матвеєва. Школа, де проводить прийом обраниця насправді знаходиться по вул. Петра Юрченка, 3 (а не 43, як вказано на офіційному сайті ради). Також неточну адресу приймальні вказав “батьківщинівець” Андрій Соколов – вул. Європейська, 60, замість вул. Європейська, 60-а.

Із застарілими даними в Полтавській міськраді найбільше проблем

Тут, як приклад, наведемо “свіжий” випадок. Партійний офіс, де приймають громадян п’ятеро депутатів від “Свободи”, майже два місяці як змінив адресу з вул. Соборності, 14 на вул. Сковороди, 2-в. Однак відобразили на сайті це лише двоє з фракції – Юліан Матвійчук та Артем Чубенко. Депутати Полтавської міської ради Тарас Синяговський, Анатолій Костенко та Сергій Литвиненко мають наразі застарілу інформацію про прийом виборців.

Варто згадати й тих обранців, в яких, попри заборону використання в Україні, на офіційному сайті ради вказані російські поштові сервіси. Це депутати від БПП “Солідарність” Юлія Мелкумова, Віталій Павлій та Майя Матвеєва.

депутати Полтавської міської ради

На зауваження щодо відсутності додаткової інформації, застарілих даних, невірно вказаних адрес депутати Полтавської міської ради відповідають, що готові все виправити. Однак, далі розмов у більшості депутатів поки справа не рухається.

Підкреслимо й те, що сам сайт Полтавської міськради, крім контактів й інформації щодо прийому, не дає чіткий перелік даних, які повинен оприлюднювати депутат. Регламентом ради це також не затверджено. Тому й маємо таку ситуацію.

Шо ми бачимо в інших містах з інформації про міські ради

Порівняно з Полтавою, кардинально різниться наповнення розділу про депутатів на сайті Маріупольської міської ради. Крім усієї інформації, включно з повною біографією, кожен обранець тут оприлюднює посилання на сторінку в соцмережі, перелік звернень і відповідей на них та свої звіти. Також, що важливо, користувач може побачити статистику відвідування депутатом постійних комісій, статистику голосування на сесіях та відразу на сайті направити звернення до обранця в електронній приймальні.

депутати Полтавської міської ради

Хорошою практикою, яку в Полтаві не застосовують, є оприлюднення на сайті ради електронних декларацій депутатів. Вони є на офіційних сайтах міськрад Дніпра, Львова, Дрогобича, Вінниці, Тернополя та ряду інших міст. Крім цього, є ради, де записатися на прийом до депутата можна відразу на сайті через портал iGov. Депутати Полтавської міської цим функціоналом користуються мало.

Тому зробити роботу ради й кожного окремого депутата максимально прозорою – під силу кожному місту, незалежно від площі чи розміру річного бюджету. Полтава ж через брак ініціативності й бажання грати відкрито поки пасе задніх.

Зазначимо, громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” проводить оцінку роботи депутатів на відповідність принципам відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності.

Більше інформації про актуальність даних депутатів Полтавської міської ради можна дізнатися на сайті кампанії: https://attestation.in.ua/company_products/analytical_reports/9

Мапу з актуальними адресами приймалень депутатів Полтавської міської ради можна переглянути тут: https://attestation.in.ua/deputies_more/reception_maps/9

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Полтавській області звертайтесь до: ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА», e-mail: platformaplt@gmail.com.